Jantarki rozbiły DAF Płońsk. Zobacz zdjęcia i wideo

Aleksandra Galarska rozegrała świetne zawody.
Aleksandra Galarska rozegrała świetne zawody. A. Dobkowski
Piłkarki Jantaru Ostrołęka udanie zainaugurowały rundę wiosennej przed własną publicznością. Podopieczne trenera Rafała Koska w starciu 15. kolejki rozgrywanym na stadionie przy ulicy Witosa pokonały DAF Płońsk 5:2.

Jantar Ostrołęka - DAF Płońsk

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodyń, które już w trzeciej minucie meczu objęły prowadzenie po trafieniu Klaudii Płoskiej. Rywalki grały niezwykle ambitnie i zdołały jeszcze przed przerwą wyrównać.

Po zmianie stron świetnie w ofensywie radziły sobie gospodynie, a cenne trafienie rywalkom zadała Aleksandra Galarska. Grające konsekwentnie podopieczne trenera Rafała Koska zdobyły kolejną bramkę po indywidualnej akcji Klaudii Płoskiej. W końcówce spotkania trzecią bramkę na swoim koncie zapisała Klaudia Płoska, a wynik meczu ustaliła Dominika Ostrowska. Rywalki zdobyły jeszcze jednego gola, ale ostatecznie to gospodynie cieszyły się z niezwykle ważnego zwycięstwa 5:2.

- To zwycięstwo cieszy, bo dziewczyny uwierzą w swoje możliwości - podkreśla szkoleniowiec Jantaru Rafał Kosek. - Przed nami jeszcze ważniejsze spotkania z rywalami walczącymi bezpośrednio z nami o utrzymanie. Martwią mnie trochę kontuzje i urazy poszczególnych zawodniczek, które mogą nas osłabić. Ciężko pracujemy na to, aby z meczu na mecz prezentować się coraz lepiej, zarówno w obronie, jak i ataku.

Kolejne starcie piłkarek Jantaru Ostrołęka przed własną publicznością już w niedzielę, 26 kwietnia o godz. 15.00. Wówczas na stadionie przy ulicy Witosa rywalem podopiecznych trenera Rafała Koska będzie AZS UW Warszawa.

KS Jantar Ostrołęka - DAF Płońsk 5:2 (1:1)
Bramki dla Jantaru: Płoska 3. 57. 81., Galarska 51., Ostrowska 88.