Zwycięstwa Narwi i Przasnysza, porażka Ostrovii

Piotr Strzeżysz rozpoczął festiwal strzelecki Narwi.
Piotr Strzeżysz rozpoczął festiwal strzelecki Narwi. A. Dobkowski
Ze zmiennym szczęściem rywalizowali nasi czwartoligowcy w miniony weekend. Tym razem zwycięstwa na swoim koncie zapisały zespoły Narwi Ostrołęka i MKS Przasnysz. Dotkliwą porażką zakończyło się spotkanie Ostrovii Ostrów Mazowiecka w starciu z MKS Ciechanów.

W starciu na stadionie przy ulicy Witosa w Ostrołęce trzy punkty na swoim koncie zapisali piłkarze ostrołęckiej Narwi. Podopieczni trenera Tomasza Słowika odnieśli wysokie zwycięstwo nad ostatnią w tabeli Wkrą Żuromin 5:2. Już w trzeciej minucie meczu prowadzenie niebiesko-czerwonym dał kapitan Piotr Strzeżysz, który wykorzystał pewnie rzut karny. Kolejne bramki na koncie gospodarzy zapisali Marcin Gałązka i Bartosz Pędzich. Dla gości na pięć minut przed przerwą trafił Bartosz Narewski i dał nadzieję na korzystny wynik. Po zmianie stron kolejne gole strzelali jednak gospodarze. Najpierw bramkę zdobył Adrian Mleczek, a kolejną Piotr Kubat. Wkra pokusiła się o jeszcze jedno trafienie w tym meczu za sprawą Bartłomieja Nowackiego, który wykorzystał rzut karny. Ostatecznie Narew wygrała 5:2 i utrzymała jedenastą lokatę w tabeli IV ligi.

MKS Narew Ostrołęka - Wkra Żuromin 5:2 (3:1)
Bramki: Strzeżysz 3. (k), Gałązka 31., Pędzich 37., Mleczek 53., Kubat 70. - Narewski 40., Nowacki 84. (k)

Narew: Myśliński - Stachowicz, Pełtak, Cychol, Skorupka - Wargulewski (72. Gawrych), Mleczek (55. Podgajny), Gałązka, Chromik - Strzeżysz (80. Knap), Pędzich (58. Kubat)

Ostrovia rozbita
Fatalnie zaprezentowali się piłkarze Ostrovii Ostrów Mazowiecka w spotkaniu z MKS Ciechanów. Tym razem podopieczni trenera Pawła Kowalczyka przegrali aż 0:5. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Patryk Tosik, a po jednej dołożyli Bartosz Karczewski, Adrian Kowalski i Mateusz Matusiak. Niepewne interwencje Kacpra Chorodyńskiego sprawiły, że już w pierwszej połowie MKS Ciechanów zdobył cztery bramki. Po przerwie między słupkami zastąpił go Rafał Brzezik, ale Ostrovii nie udało się zadań nawet honorowego trafienia. W kolejnym meczu Ostrovia przed własną publicznością zmierzy się z Narwią Ostrołęka. Spotkanie w piątek, 3 kwietnia o godz. 17.00.

MKS Ciechanów - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 5:0 (4:0)
Bramki: Bartosz Karczewski 15., Adrian Kowalski 26., Patryk Tosik 30., 88., Mateusz Matusiak 41.

Ostrovia: Chorodyński (46. Brzezik) - Zapatka, Małkiński, Zaremba, Rupacz (70. Barzał) - Kobyliński (60. R. Wilczewski), Zacheja, Nowacki, D. Wilczewski (60. Bednarczyk) - Ciach, Komosa

Przełamanie przasnyszan
Dobre spotkanie i zwycięstwo zapisali na swoim koncie piłkarze MKS Przasnysz. Po ostatnich niepowodzeniach podopieczni trenera Wiktora Pełkowskiego pokonali tym razem Olimpię Warszawa 2:1. Bramki dla gospodarzy strzelili Jarosław Chełchowski i Paweł Olszewski. Dla gości trafienie zaliczył Hubert Sobotka. W kolejnym starciu rywalem MKS Przasnysz będzie Korona Szydłowo.

MKS Przasnysz - Olimpia Warszawa 2:1 (1:1)
Bramki: Jarosław Chełchowski 25., Paweł Olszewski 60. - Sobotka 23.

Przasnysz: Szymański - Butryn, Damian Grędziński, Zakrzewski, Pepłowski - Kamiński, Chełchowski, Rutkowski (65. Michalak), Piasecki (65. Przebierała) - Kosiorek (75. Pragacz), Olszewski (85. Piątek)