Nike z szansami na ligowy tryumf. Zobacz zdjęcia i wideo

Urszula Iwaniuk poprowadziła zespół po zwycięstwa.
Urszula Iwaniuk poprowadziła zespół po zwycięstwa. A. Dobkowski
Siatkarki Nike Ostrołęka w ostatnich tygodniach zaskakują kibiców świetną dyspozycją. Podopieczne trenerów Tomasza Pakieły i Urszuli Iwaniuk odniosły niezwykle ważne ligowe zwycięstwo nad liderem MOS Wola Warszawa 3:1.

Nike Ostrołęka - MOS Wola Warszawa

Spotkanie rozegrane w sali sportowej ZSZ nr 1 było ciekawym i emocjonującym pojedynkiem. Ostrołęczanki wygrały pierwszego seta po zaciętym boju 30:28. W kolejnej partii odniosły zwycięstwo 25:20, ale MOS Wola wrócił do walki o zwycięstwo w trzecim secie, którego wygrał 25:17. Siatkarki Nike nie wypuściły z rąk szansy na odniesienie kluczowego zwycięstwa. Wygrały czwartego seta 25:18 i całe spotkanie 3:1. Wygrana podbudowała siatkarki Nike, które również z wyjazdowego meczu z UKS SOS Węgrów przywiozły komplet punktów. Podopieczne trenera Tomasza Pakieły wygrały tym razem 3:0, w setach do 19, 13 i 17. W obu spotkaniach w barwach Nike wystąpiły: Urszula Iwaniuk, Justyna Kowalczyk, Anna Niedbajło, Michalina Liszewska, Ola Piersa, Natalia Ossowska, Joanna Sobotka (l), Paulina Trzcińska, Klaudia Jadczak, Klaudia Chełstowska i Ola Mierzejewska (l).