Sokół nie dał rady Danielowi Gimbaskets Przemyśl

Apetyty Sokoła na sukcesy były większe.
Apetyty Sokoła na sukcesy były większe. C. Gołaś
Koszykarze OKK Sokół Ostrów Mazowiecka doznali kolejnej porażki w rozgrywkach II ligi.

Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela ulegli w wyjazdowym spotkaniu MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 89:100. Drużyna z Ostrowi Mazowieckiej rozegrała dobre spotkanie, ale gospodarze zaprezentowali bardzo wysoką skuteczność. Decydująca o losach meczu okazała się trzecia kwarta, którą reprezentanci Daniel Gimbaskets 2 wygrali 38:16.

W pierwszej odsłonie meczu Sokół przegrał zaledwie różnicą pięciu punktów, by w drugiej kwarcie odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela prowadzili do przerwy różnicą dwóch punktów. Niestety słabsza gra obronna i brak odpowiedniej koncentracji sprawił, że gospodarze wypracowali sobie w trzeciej kwarcie dużą przewagę. Mimo ambitnej postawy koszykarzy Sokoła i zwycięstwa w ostatniej odsłonie meczu 27:18, to drużyna z Przemyśla cieszyła się z końcowego triumfu.

Koszykarze ostrowskiego Sokoła obecnie plasują się na ósmej pozycji w tabeli II ligi - grupy B. Drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Helcbergiela zgromadziła do tej pory 21 punktów, wygrywając pięć spotkań. Mimo powrotu do dobrej formy lidera zespołu Piotra Barszcza drużynie brakuje zwycięstw. Koszykarze Sokoła dobrze rozpoczęli nowy rok od zwycięstwa nad KS Księżak Łowicz 78:66. W kolejnych spotkaniach ulegli Wiśle Kraków 54:66, AZS UMCS Lublin 55:70. Porażka z Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 89:100 była już trzecią z rzędu ostrowskich koszykarzy.
W fazie zasadniczej koszykarzy Sokoła czekają jeszcze mecze z: Polonią Warszawa i AZS AGH Alstom Kraków.

MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl - OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 100:89 (27:22, 17:24, 38:16, 18:27)