Olimp dwukrotnie lepszy od Huraganu

Nasi siatkarze potwierdzili przynależność do czołówki klubów na Mazowszu.
Nasi siatkarze potwierdzili przynależność do czołówki klubów na Mazowszu. A. Dobkowski
Siatkarze ostrołęckiego Olimpu dwukrotnie pokonali Huragan Wołomin i awansowali do finału Mistrzostw Mazowsza.

Podopieczni trenera Norberta Majkowskiego w pierwszym starciu w sali sportowej Gimnazjum nr 1 nie dali szans rywalom, chociaż w pierwszych dwóch odsłonach meczu siatkarze z Wołomina starali się postawić opór. Ostrołęczanie mimo to wygrali 25:19, 25:20, a trzecim secie 25:17.

- Dysponowaliśmy silną zagrywką, nadspodziewanie dobrze i skutecznie zagraliśmy blokiem i zasłużenie odnieśliśmy zwycięstwo - podkreślał po meczu trener Norbert Majkowski. - Bardzo nas cieszy pewne zwycięstwo w perspektywie środowego rewanżu w Wołominie.

W rewanżowym starciu również nie było niespodzianki i to siatkarze Olimpu okazali się wyraźnie lepsi i wygrali 3:1. Po zwycięstwie w pierwszym secie trener Norbert Majkowski dał możliwość gry wszystkim podopiecznym, którzy wspólnie cieszyli się z końcowego tryumfu.

Turniej finałowy Mistrzostw Mazowsza zostanie rozegrany w połowie lutego w Warszawie. Jego gospodarzem będzie lider rozgrywek po rundzie zasadniczej MOS Wola Warszawa. O medale walczyć będą jeszcze MDK Warszawa i Czarni Radom.