Małgorzata Laska ze srebrem w trójboju siłowym

Trener Łukasz Michałowski ze swoimi podopiecznymi.
Trener Łukasz Michałowski ze swoimi podopiecznymi. Archiwum szkoleniowca
Bardzo udanie nowy sezon rozpoczęli zawodnicy Genetica Ostrołęka. Podopieczni trenera Łukasza Michałowskiego tym razem startowali w otwartych mistrzostwach Śląska w trójboju siłowym, będących eliminacją do mistrzostw Europy i świata.

W zawodach duży sukces w kategorii do 57 kg w gronie kobiet zanotowała Małgorzata Laska, która wywalczyła srebrny medal z łącznym wynikiem 315 kg. Zawodniczka Genetica uzyskała kolejno: 115 kg w przysiadzie, 60 kg w wyciskaniu leżąc i 140 kg w martwym ciągu. Ostrołęczanka nie tylko zdobyła srebrny medal, ale dodatkowo otrzymała puchar z zajęcie trzeciego miejsca w kategorii open całych zawodów.

Do rywalizacji przystąpił również drugi z podopiecznych trenera Łukasza Michałowskiego - Maciej Sienkiewicz. Utalentowany zawodnik uplasował się na piątym miejscu w kategorii open junior z wynikiem 610 kg (230/120/260).
- Maciek to bardzo utalentowany zawodnik, który poprzez takie starty zbiera cenne doświadczenie - podkreśla trener Łukasz Michałowski. - Mimo, że podczas wyprawy na Śląsk nie dopisywała nam pogoda, to z zawodów powróciliśmy w naprawdę dobrych nastrojach.