Tuzin medali UŚKS w Ciechanowie, sześć Piątki

Marysia Murawska (w środku) wywalczyła sześć złotych medali
Marysia Murawska (w środku) wywalczyła sześć złotych medali UŚKS Ostrołęka
Aż dwanaście medali wywalczyli na zakończenie sezonu zawodnicy UŚKS Ostrołęka prowadzeni przez trenera Włodzimierza Janczewskiego.

Łupem naszych pływaków padło aż sześć złotych, dwa srebrne i cztery brązowe medale oraz dwa puchary w końcowej punktacji.
Po raz kolejny formą błysnęła Maria Murawska, która zdobyła aż sześć złotych medali, nie dając szans swoim rywalkom. Ostrołęczanka okazała się najlepsza na dystansie 50 i 100 metrów stylem dowolnym, 50 i 100 m stylem grzbietowym, 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym. Wyniki uzyskane przez podopieczną trenera Włodzimierza Janczewskiego dały również puchar dla najlepszej zawodniczki w swojej kategorii wiekowej.

Na uwagę zasługują również wyniki naszych pozostałych reprezentantów. Rafał Majkowski wywalczył cztery medale. Dwa srebrne krążki zdobył na 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym, a brązowe medale na 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym. Reprezentant UŚKS zajął również trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika w swoim roczniku. Z brązowym medalem z zawodów powróciła Julia Bożomańska, stając na 50 m stylem grzbietowym. Również najmłodsza w naszej ekipie Zosia Pragacz powróciła z brązowym medalem na 100 m stylem grzbietowym.

W zawodach bardzo udanie zaprezentowali się również zawodnicy drugiego ostrołęckiego klubu - UKS Piątka. Podopieczni trenera Andrzeja Pyskły powrócili z rywalizacji z sześcioma medalami. Cztery krążki wywalczyła Magdalena Kowalska, która była zdecydowanie najszybsza na 50 m stylem motylkowym oraz na 100 m stylem dowolnym, gdzie ustanowiła nowy rekord życiowy. Zawodniczka UKS Piątka zajęła również trzecie miejsce na 50 m stylem dowolnym, również z nowym rekordem życiowym. Magdalena Kowalska stanęła także na najniższym stopniu podium na 50 m stylem grzbietowym, dopisując do swojego dorobku kolejny rekord życiowy.
- Wyniki osiągnięte przez Magdę uplasowały ją na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej 10-latków i pokazały, że zawodniczkę stać na odnoszenie coraz bardziej wartościowych wyników - podkreśla trener Andrzej Pyskło.

Dwa medale w zawodach wywalczyła Julia Orzoł zajmując drugie miejsce na 50 m stylem grzbietowym oraz trzecie miejsce na 50 m stylem motylkowym.