Przełamanie Sokoła w drugiej lidze, świetny Barszcz

Piotr Barszcz poprowadził Sokół po zwycięstwo.
Piotr Barszcz poprowadził Sokół po zwycięstwo. C. Gołaś
Koszykarze Sokoła Ostrów Mazowiecka po serii porażek wreszcie odnieśli zwycięstwo. Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela pokonali MKS Skierniewice 79:66 i zapisali na swoim koncie dwa niezwykle cenne punkty.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i dzięki niezłej skuteczności po pierwszej kwarcie prowadzili 24:18. W drugiej odsłonie meczu rywale oddali inicjatywę ostrowskiej drużynie, która wygrała 16:8 i do przerwy prowadziła już 40:26. Po przerwie rywale robili wszystko, co w ich mocy, aby nawiązać jeszcze walkę o zwycięstwo, ale podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela grali konsekwentnie.

Uważna gra w obronie i dobra skuteczność sprawiły, że zwycięstwo w trzeciej kwarcie 21:20 wprowadziło dużo spokoju przed ostatnią odsłoną sobotniego spotkania. W ostatniej kwarcie Sokół uległ rywalom 18:20, ale nie zmieniło to już faktu, że to gospodarze wywalczyli komplet punktów.

Świetne spotkanie w barwach ostrowskiego klubu rozegrał Piotr Barszcz, który zapisał na swoim koncie 28 punktów i siedem zbiórek. Ostrołęczanin od kilku sezonów występujący w barwach Sokoła w przeddzień 33 urodzin sprawił świetny prezent nie tylko sobie, ale również kibicom.

W ligowej tabeli koszykarze z Ostrowi Mazowieckiej w dwunastu spotkaniach zapisali na swoim koncie szesnaście punktów. W rozgrywkach ubył im jeden rywal - a mianowicie KS Piaseczno, które ze względuna kłopoty finansowo-organizacyjne wycofało się z rywalizacji na tym poziomie rozgrywek.

Kolejne spotkanie koszykarzy Sokoła czeka już w sobotę, 4 stycznia. Rywalem ostrowskiego klubu w hali przy ulicy Trębickiego będzie KS Księżak Łowicz. Początek konfrontacji zaplanowany na godz. 18.00.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - MKS Skierniewice 79:66 (24:18, 16:8, 21:20, 18:20)