OKKK zgarnęło pięć medali w Pucharze Polski. Zobacz wideo

Emilia Płaszczyńska wywalczyła srebrny medal.
Emilia Płaszczyńska wywalczyła srebrny medal. A. Dobkowski
Świetny występ zanotowali zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin w finałowych zawodach Pucharu Polski Seniorów, Juniorów i Młodzików.

Do rywalizacji w zawodach przeprowadzonych w Białej Podlaskiej przystąpiło blisko osiemdziesiąt klubów z całego kraju. W zawodach wzięli udział karatecy z trzech organizacji zrzeszonych w Polskim Związku Karate - IKO Kyokushin, Shinkyokushin i KWF. Nasze miasto w zawodach reprezentowały dwa kluby, ale z medalami powrócili tylko podopieczni sensei Wiesława Orzoła. Złoty medal w konkurencji kata wywalczył w gronie juniorów Aleksander Krajanowski. Świetny występ zaliczył Michał Wiśniewski, który w gronie młodzików w kat. -60 kg stanął na najwyższym stopniu podium, wszystkie walki wygrywając przed czasem. Na drugim miejscu w zawodach uplasowała się Emilia Płaszczyńska w kat. -65 kg. Na najniższym stopniu podium stanęli z kolei Dominika Pyskło wśród młodzików w kat. -50 kg i Krzysztof Czerkas w gronie juniorów w kat. -60 kg.

Cały artykuł tylko w świątecznym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego". Tymczasem zapraszamy do obejrzenia kata w wykonaniu Aleksandra Krajanowskiego