Trójka nie dała szans akademikom z Lublina. Zobacz zdjęcia i wideo

Po ciekawym starciu lepsi okazali się szczypiorniści Trójki.
Po ciekawym starciu lepsi okazali się szczypiorniści Trójki. A. Dobkowski
Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki pokonali w starciu 10. kolejki rozgrywek II ligi AZS UMCS Lublin 35:29.

UMKS Trójka Ostrołęka - AZS UMCS Lublin

Podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego rozegrali koncertowy kwadrans spotkania, w którym stracili zaledwie cztery bramki. W tym czasie ostrołęczanie rzucili rywalom aż jedenaście goli. W kolejnych minutach meczu akademicy przebudzili się, ale na przerwę Trójka schodziła prowadząc 18:14.

Po zmianie stron gospodarze utrzymywali przerwę, która potrafili jeszcze zwiększyć o dwie bramki. Ostatecznie ostrołęczanie odnieśli pewne zwycięstwo 35:29 i zapisali na swoim koncie ważny komplet punktów.

- Cieszy mnie bardzo zwycięstwo nad silnym rywalem i fakt, że miałem do dyspozycji większość zawodników - podkreśla trener Radosław Żebrowski. - Silna ławka rezerwowych sprawiła, że mogliśmy pozwolić sobie na grę wymiennym formacjami, zaskoczyliśmy rywala i pewnie zwyciężyliśmy.

Kolejne spotkanie czeka szczypiornistów Trójki w sobotę, 29 listopada. Rywalem na wyjeździe będzie SPR Pabiks Pabianice. Przed własną publicznością Trójka zaprezentuje się ponownie w sobotę, 6 grudnia. Rywalem będzie Orlen Wisła II Płock.

UMKS Trójka Ostrołęka - AZS UMCS Lublin 35:29 (18:14)