Niespodzianka w IV lidze. Lider z Przasnysza przegrał z Ostrovią

Marek Kaliszewski strzelił pierwszą bramkę dla Ostrovii.
Marek Kaliszewski strzelił pierwszą bramkę dla Ostrovii. A. Dobkowski
Piłkarze Ostrovii Ostrów Mazowiecka sprawili dużą niespodziankę w starciu 16. kolejki IV ligi mazowieckiej. Podopieczni trenera Pawła Kowalczyka nieoczekiwanie pokonali lidera i to na jego terenie rozgrywek MKS Przasnysz 4:1.

Początek spotkania nie wskazywał na wysokie zwycięstwo Ostrovii, bo to podopieczni trenera Wiktora Pełkowskiego szybko zdobyli bramkę. W 19. minucie meczu Tomasz Grądzki sfaulował w polu karnym Piotra Piaseckiego. Do piłki podszedł kapitan Krzysztof Butryn i pewnym strzałem wpisał się na listę strzelców.

Po straconej bramce Ostrovia przejęła inicjatywę i zaczęła stwarzać sytuacje strzeleckie. Po jednej z nich w 40. minucie meczu wyrównującą bramkę zdobył Marek Kaliszewski, po świetnie rozegranym stałym fragmencie gry z Arkadiuszem Ciachem. Jeszcze przed przerwą drużyna z Ostrowi Mazowieckiej cieszyła się z prowadzenia.

Tym razem bramkę zdobył Piotr Zacheja wykorzystując dobre dośrodkowanie w pole karne od Arkadiusza Ciacha. Po zmianie stron Ostrovia nastawiła się na grę z kontry i była bardzo skuteczna. W 69. minucie meczu Arkadiusz Ciach wyłożył piłkę do Rafała Komosy, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi gospodarzy. Ten sam zawodnik ustalił wynik na 4:1 i trzy niezwykle ważne punkty trafiły na konto podopiecznych trenera Pawła Kowalczyka.

Ostatnie jesiennej starcie w rozgrywkach IV ligi czeka piłkarzy Ostrovii w sobotę, 8 listopada. Rywalem będzie Nadnarwianka Pułtusk. MKS Przasnysz pojedzie na wyjazdowe starcie z Huraganem Wołomin.

MKS Przasnysz - KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:4 (1:2)

Bramki: Butryn 19. (k) - Kaliszewski 40. Zacheja 44. Komosa 69. 77.

Przasnysz: Szymański - Zakrzewski, Pełkowski, Butryn, Grędziński - Przebierała (57. Kurzyński), Rutkowski, Chełchowski, Piasecki (43. Pepłowski) - Kosiorek (84. Makowski), Olszewski

Ostrovia: Śledziński - Zapatka, Małkiński, Zaremba, Rupacz - Grądzki, Pełtak, Zacheja, Kaliszewski - Ciach, Komosa