Niezwykle walki karateków w Grand Prix. Zobacz zdjęcia i wideo

Marcin Dąbrowski potwierdził, że jest jednym z najlepszych karateków w Polsce.
Marcin Dąbrowski potwierdził, że jest jednym z najlepszych karateków w Polsce. A. Dobkowski
Ponad czterdziestu najlepszych karateków z całego kraju zmierzyło się w Grand Prix Polski Seniorów. W zawodach organizowanych przez Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin nie zabrakło emocjonujących walk i sukcesów naszych reprezentantów.

Grand Prix Polski Seniorów w Karate Kyokushin

W kategorii kobiet -55 kg zwyciężyła Katarzyna Mierzejek, która w finale pokonała Darię Szefer (SKKK Siemianowice). W kat. -65 kg drugie miejsce zajęła Emilia Płaszczyńska, która musiała uznać wyższość Marii Raś (DKKK Dobre Miasto). W gronie mężczyzn w kat. -80 kg drugie miejsce zajął Marcin Dąbrowski, który w finale przegrał z Michałem Romaneczkiem (BKKK Biała Podlaska). Wszyscy wymienieni zawodnicy OKKK to podopieczni sensei Wiesława Orzoła.

W kat. +65 kg trzecie miejsce wywalczyła podopieczna sensei Radosława Grabowskiego - Maria Jasko (OKKK Ostrów Mazowiecka). W drodze do finału musiał uznać wyższość Iwony Lewandowskiej (Bushi Team Piaseczno).

Najlepszą zawodniczką cały zawodów została wybrana Katarzyna Mierzejek (OKKK Ostrołęka). Najlepszym zawodnikiem wybrano Michała Kalmusa (Bushi Team Piaseczno). Łącznie w imprezie startowało 41 zawodników z 18 klubów z całego kraju. Sędzią głównym Grand Prix Polski był Shihan Jacek Czerniec

Głównym sponsorem zawodów była firma JBB, a sponsorami dodatkowymi Tettsui i Piekarnia Kurpiowska Serafin. Patronat medialny nad zawodami sprawował "Tygodnik Ostrołęcki".