Trójka zwycięska na inaugurację II ligi. Zobacz zdjęcia i wideo

Jeden z liderów ostrołęckiej Trójki - Sławomir Dmowski.
Jeden z liderów ostrołęckiej Trójki - Sławomir Dmowski. A. Dobkowski
Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki na inaugurację nowego sezonu II ligi pokonali MKS Wieluń 24:23. Spotkanie rozegrane w hali ZS nr 5 przy ulicy Berlinga było niezwykle emocjonującym starciem.

UMKS Trójka Ostrołęka - MKS Wieluń

Lepiej sobotnie starcie rozpoczęli podopieczni Tomasza Derbisa, który szybko uzyskali dwubramkowe prowadzenie i przez blisko kwadrans prowadzili grę. Przy stanie 5:7, podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego rozpoczęli świetną grę w obronie i skuteczną w ataku. Skuteczne akcje Rafała Niećki i Huberta Milewskiego pozwoliły Trójce osiągnąć pięciobramkową przewagę, przy stanie 12:7. W ciągu czternastu minut meczu goście nie potrafili wykończyć skutecznie nawet jednej akcji. Ostatecznie do przerwy nasi szczypiorniści prowadzili 12:8.

Po zmianie stron gra się bardziej wyrównała, ale skuteczniejsi byli piłkarze z Wielunia i potrafili po kwadransie gry doprowadzić do wyrównania 15:15. W kolejnym minutach meczu trwała niezwykle ciekawa i zacięta rywalizacja o każdą piłkę i każdy metr boiska. W tej heroicznej walce skuteczniejsi okazali się gospodarze, którzy po świetnych akcjach Kamila Ludwiczaka w końcówce meczu zdobyli kluczowe bramki i odnieśli zasłużone zwycięstwo 24:23.

- To było dla nas bardzo ważne zwycięstwo na otwarcie nowego sezonu II ligi - podkreślał po meczu trener Radosław Żebrowski. - Brawa dla chłopaków za wielkie zaangażowanie i wolę walki do ostatnich sekund meczu. Mam nadzieję, że w tym sezonie jeszcze nie raz sprawimy naszym kibicom miłą niespodziankę.

UMKS Trójka Ostrołęka - MKS Wieluń 24:23 (12:8)
Trójka: Bieniecki, Obrębski - T. Wiśniewski 1, Milewski 4, Kuliś 1, Dmowski 3, P. Kiwak 0, Zieliński 1, Ludwiczak 6, Niećko 8, Kolanowski 0, Dzierzgowski 0, Gawkowski 0.