Jędrzej Nowak drugi w Warsaw Cup 2014

Prezes Jędrzej Nowak z kolejnymi sukcesami na koncie.
Prezes Jędrzej Nowak z kolejnymi sukcesami na koncie. A. Dobkowski
Prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenie Tenisowe Jędrzej Nowak zajął drugie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Warsaw Cup 2014.

W pierwszej rundzie ostrołęczanin otrzymał wolny los. W ćwierćfinałowym pojedynku pokonał Zbigniewa Pakieta z Krosna 6:2, 6:0. W półfinale okazał się lepszy od Jana Stankiewicza z Malagi (Hiszpania) 6:4, 2:1 i krecz Stankiewicza.

W finale po ciekawym starciu w trzech setach musiał uznać wyższość Aleksandra Deńcy z Opola 6:4, 1:6, 2:6.
- Finałowe starcie trwało blisko 3,5 godziny i było dla mnie bardzo dużym wysiłkiem - podkreśla prezes OST, który rywalizował w kategorii +75 lat.

Turniej na kortach Warszawianki został rozegrany w dniach 25-27 sierpnia.

Przypomnijmy, iż ostrołęczanin w Mistrzostwach Polski rozegranych w dniach 9-14 sierpnia we Wrocławiu wywalczył złoty medal. W finale wygrał wówczas z Aleksandrem Deńcą (Opole) 6:4, 6:3.

Obecnie ostrołęczanin od 30 sierpnia przebywa nad węgierskim Balatonem, gdzie rywalizuje w kolejnym międzynarodowym turnieju.