Kolarze KK24h siedem razy na pudle w Poland Bike Marathon. Zobacz wideo

Arkadiusz Jechanowski na trasie w Międzyrzecu Podlaskim.
Arkadiusz Jechanowski na trasie w Międzyrzecu Podlaskim. Jacek Czaplicki
Kolejny bardzo dobry występ na swoim koncie zapisali zawodnicy Klubu Kolarskiego 24h, którzy tym razem wystartowali na IX etapie Lotto Poland Bike Marathon w Międzyrzecu Podlaskim.

Mimo żaru lejącego się z nieba na starcie wyścigu stanęło 500 amatorów jazdy na rowerach górskich, w tym silna reprezentacja ostrołęckiego klubu. Do Międzyrzeca Podlaskiego przyjechała m.in. Magdalena Sadłecka, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Atenach, medalistka mistrzostw świata i Europy w kolarstwie górskim. Rywalizację na najdłuższym dystansie Max (55 km) wygrał Łukasz Woźnica (BDC Retro MTB Team). Z Klubu Kolarskiego 24h na tym odcinku rywalizował tylko Wiesław Podeszwa, który po raz kolejny stanął na najwyższym podium w swojej kategorii wiekowej.

Na trasie Mini (28 km) najszybsi okazali się Michał Dobrzyński i Paweł Szczygielski (obaj Rowerek.eu Grupa DSF Maxxis Team). Na metę wjechali jednocześnie, trzymając się za ręce. Bardzo dobrze na tym dystansie spisali się zawodnicy KK24h. Maria Kamińska, Wiesław Kamiński i Sebastian Korzeb triumfowali w swoich kategoriach wiekowych. Ostrołęczanin Bartosz Jechanowski, reprezentujący Blu Cerasanit również stanął na najwyższym stopniu podium. Trzecie miejsce wywalczył z kolei Paweł Niedbała.

Na trasie Fan (7 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Międzyrzeca Podlaskiego w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Jakubiuk (MTB Międzyrzec Podlaski), przed Dawidem Bojarczakiem (AGR Podlasie) i Kacprem Szabłowskim (KK24h Ostrołęka). Rywalizację dziewcząt wygrała Maja Płończyk (Oriflame Cycling Team), przed Katarzyną Górniak (Inter Cars) i Weroniką Wojciechowską (TRW Cloudware Team). Daria Parzychowska (KK24h Ostrołęka) finiszowała na piątej lokacie.

Jak start zawodników ocenia prezes KK24h Marek Karczewski i jakie będą najbliższe starty naszych kolarzy? Odpowiedź w kolejnym papierowym wydaniu TO