OKLA w finałach OOM z punktami, ale bez medalu

Sztafeta 4x400 metrów w składzie: Klaudia Borkowska, Natalia Nowak, Aleksandra Gruz i Weronika Dworecka. OKLA Ostrołęka
Dobry występ zanotowali lekkoatleci OKLA Ostrołęka w finałowych zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu.

Weronika Dworecka w biegu na 800 metrów juniorek młodszych uzyskała czas 2:14.87 i zajęła dziewiąte miejsce. W tej samej konkurencji Aleksandra Gruz z wynikiem 2:17.21 zajęła dwunastą lokatę. Obie zawodniczki to podopieczne trener Marianny Pędzich.

W biegu na 1500 metrów juniorek młodszych Natalia Nowak z czasem 4:47.43 zajęła ósme miejsce. W biegu na 400 metrów juniorek młodszych Klaudia Borkowska uplasowała się na jedenastej pozycji z wynikiem 59.15 s. Obie zawodniczki to podopieczne trenera Bartosza Witkowskiego.

Mateusz Boruch prowadzony przez trenera Konrada Szustera w finale konkursu pchnięcia kulą juniorów młodszych (5 kg) uplasował się na siódmej pozycji z wynikiem 16.25 m (nowy rekord życiowy).

Sztafeta 4x400 metrów juniorek młodszych w składzie (Weronika Dworecka, Aleksandra Gruz, Natalia Nowak, Klaudia Borkowska) z czasem 4:02.73 finiszowała na siódmym miejscu.

Szerzej o występie wszystkich reprezentantów naszego miasta w zawodach w papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego"