KK24h z sukcesami w Poland Bike Marathon. Zobacz zdjęcia

Ciężki podjazd tuż przed metą dał się we znaki wszystkim zawodnikom.
Ciężki podjazd tuż przed metą dał się we znaki wszystkim zawodnikom. KK24h
Kolejne sukcesy na swoim koncie zapisali kolarze KK24h. Tym razem szóstka zawodników ostrołęckiego klubu stanęła na podium zawodów rozgrywanych w Płocku.

KK24h w Poland Bike Marathon w Płocku

Na piątym etapie Lotto Poland Bike Marathon zawodnicy rywalizowali na trasie Max (51 km), Mini (32 km) oraz na trasie Fan liczącej 10 km. KK24h na trasie Max wystartowali: Paweł Niedbała, Wiesław Podeszwa i Grzegorz Ziemak. Wiesław Podeszwa na początku trasy uczestnicy w kraksie kilku zawodników, traci kilka cennych sekund, które szybko nadrabia na trasie. Na ostatnim kilometrze, po pokonaniu morderczego podjazdu na skarpę nadwiślańskiego brzegu, wygrał zawody w kategorii M5.

Paweł Niedbała zjeżdżając wąwozem leśnym pechowo wypadł z koleiny i złamał koło na wystającym korzeniu drzewa. Po polowym prostowaniu koła nie miał już szans na wysoką lokatę. Kontynuował jazdę, ale zajął dopiero 32 miejsce w swojej kategorii. Grzegorz Ziemak w swojej kategorii przekroczył linię mety na 43 miejscu.

Na dystansie Mini walczyli: Maria Kamińska, Wiesław Kamiński, Sebastian Korzeb oraz Arkadiusz Jechanowski. Najszybciej tą trasę pokonał Sebastian Korzeb zajmując pierwsze miejsce w kategorii MJ. Tuż za nim przyjechał Wiesław Kamiński zdobywając pierwsze miejsce w kategorii M5. Pierwsze miejsce na tym dystansie wywalczyła także Maria Kamińska, pokonując rywalki w kategorii K5.

Dystans FAN to specjalność najmłodszych zawodników Klubu. Tym Kacper Szabłowski zajął drugie miejsce w grupie open, a Barbara Karczewska uplasowała się na trzecim miejscu podium w swojej kategorii. W zawodach wystartował także ostrołęczanin Bartosz Jechanowski reprezentujący barwy białostockiego klubu. Na dystansie Mini zajął trzecie miejsce w kategorii M1.