Ukraińcy i Białorusini zdominowali Półmaraton Kurpiowski. Zobacz zdjęcia i wideo

Jubileuszowy półmaraton cieszył się rekordową frekwencją.
Jubileuszowy półmaraton cieszył się rekordową frekwencją. A. Dobkowski
Ukrainiec Sergii Okseniuk wygrał zdecydowanie XX Międzynarodowy Półmaraton Kurpiowski. Trasę 21.098 km pokonał w 1:08:00 i wyraźnie wyprzedził kolejnych na mecie Białorusinów.

XX Międzynarodowy Półmaraton Kurpiowski

Drugi na mecie zameldował się Dzmitry Hryhoryev z czasem 1:11:34, a trzeci Pavel Mashei - 1:11:55. Czołową dziesiątkę zamknął Przemysław Dąbrowski z Borawego, który uzyskał rezultat 1:17:03. Wynik doświadczonego już biegacza z powiatu ostrołęckiego mógł być lepszy. Po pierwszych czterech kilometrach reprezentant Agro-Metal Ostrołęka plasował się na trzeciej pozycji, jednak nie potrafił wytrzymać tempa narzuconego przez zawodnik zza wschodniej granicy.

Ostatecznie musiał zadowolić się dziesiątą lokatą i tytułem najlepszego zawodnika z powiatu ostrołęckiego, wyprzedzając w tej klasyfikacji Damiana Świerdzewskiego z Dzbenina i reprezentującego Olszewo-Borki Waldemara Pędzicha.
W gronie zawodników z Ostrołęki najlepszy okazał się po raz kolejny Mirosław Wilkowski - 1:25:28, przed Sławomirem Mąką - 1:27:18 i Tomaszem Stolarczykiem - 1:34:46.

W gronie kobiet w kategorii open najlepsza okazała się Anna Szyszka z Sadownego - 1:24:39, przed Aleną Makolavą z Białorusi - 1:27:01 i Agnieszką Malinowską-Sypek z Warszawy - 1:29:55.
Wśród zawodniczek z Ostrołęki zwyciężyła Dorota Rypina-Gałązka - 1:53:37, przed Elizą Olbryś 1:55:10 i Adrianną Zalewską - 2:04:35. W powiecie najlepsza okazała się Agnieszka Pierzchanowska z Kadzidła - 1:44:52, która wyprzedziła reprezentującą gminę Olszewo-Borki Mariannę Pędzich - 1:52:18 i Bogusławę Lazar-Borkowską z Olszewo-Borek - 2:02:32.

Emocji nie zabrakło również w rywalizacji w dodatkowej kategorii dla najlepszego samorządowca. Radny miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki o niespełna sekundę pokonał Michała Skowrońskiego, reprezentującego Urząd Miasta. Pokonanie całej trasy pierwszemu z wymienionych zajęło 1:40:20 i dało 72 miejsce w całym półmaratonie. Łącznie sklasyfikowano 253 lekkoatletów z Polski, Białorusi i Ukrainy.