Stać ich na wielkie ściganie, czyli udane starty KK24h

Sebastian Korzeb (pierwszy z lewej) na drugim stopniu podium w Wasilkowie
Sebastian Korzeb (pierwszy z lewej) na drugim stopniu podium w Wasilkowie KK24h
Bardzo dobre starty na swoim koncie zapisali zawodnicy Klubu Kolarskiego 24h, którzy w minionych dwóch tygodniach startowali w szeregu imprez. W zawodach osiągnęli bardzo wartościowe rezultaty, które uplasowały ich w gronie medalistów.

Udaną serię startów KK24h rozpoczął w Otwocku, gdzie odbył się trzeci etap zawodów Lotto Poland Bike Marathon. W imprezie świetnie spisał się Sebastian Korzeb, który zwyciężył w swojej kategorii junior na dystansie 27 km z czasem 1:05:00. Po trzech zawodach jest również liderem w łącznej klasyfikacji.

Kolejne bardzo dobre starty w Otwocku na swoim koncie zapisali również Wiesław Podeszwa, który wygrał w kategorii M5 z czasem 2:36:45 na dystansie 61 km oraz Kacper Szabłowski, który na dystansie 5,5 km zajął czwartą lokatę.

Bardzo udanie nasi kolarze zaprezentowali się również w wyścigu w MTB Maratony Kresowe. W imprezie rozgrywanej w Wasilkowie bardzo duży sukces zanotował Sebastian Korzeb, który finiszował na czwartej pozycji w klasyfikacji open, w gronie 260 zawodników. Utalentowany kolarz świetnie zaprezentował się również w wyścigu szosowym, tym razem wygrywając kryterium uliczne w Ostrowi Mazowieckiej. Zawodnik KK24h najszybciej ze wszystkich zawodników pokonał 30 km, na które składało się jedenaście rund po ulicach miasta.

W zawodach Sebastian Korzeb występował, dzięki uprzejmości kolegów z KK24h, którzy użyczali mu swojego rezerwowego jednośladu.
- Sebastian Korzeb to niezwykły talent i pokazał to w pierwszych w tym sezonie startach - podkreśla prezes Klubu Kolarskiego 24h Marek Karczewski. - Chcemy mu pomóc i szukamy sponsora, który chciałby sfinansować dla niego rower, na którym mógłby odnosić kolejne sukcesy. Z pewnością o tym zawodniku usłyszymy jeszcze niejednokrotnie, bo z zawodów na zawody osiąga coraz lepsze wyniki.