Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stanisław Karczewski: Polska służba zdrowia to eksperyment na narodzie polskim

Robert Majkowski
166 stron - tyle liczy program Prawa i Sprawiedliwości. Dziś, 30 marca, w Ostrołęckim Centrum Kultury rozmawiano na temat niektórych jego wątków, w tym tych dotyczących Ostrołęki. Gościem specjalnym był Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu
Stanisław Karczewski: Polska służba zdrowia to eksperyment na narodzie polskim

W program PiS wprowadził poseł tej partii Arkadiusz Czartoryski. Przypomniał, że Ostrołęka pojawia się w nim dwa razy: przy okazji postulatach budowy elektrowni oraz Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Mówił też o problemach związanych z finansowaniem przez NFZ leczenia pacjentów w ostrołęckim szpitalu.

I właśnie od pomysłu PiS na służbę zdrowia zaczął Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu, ordynator oddziału chirurgicznego w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą.
- Gdy mówię znajomym jak funkcjonuje służba zdrowia w Polsce, to dziwią się, że w ogóle funkcjonuje - opowiadał. - To eksperyment na narodzie polskim.

Dlatego, zdaniem PiS, należy zlikwidować NFZ i oddać finansowanie służby zdrowia w ręce wojewodów i państwa. Ponadto należałoby stworzyć sieć szpitali i powrócić do medycyny szkolnej.

O polskiej polityce zagranicznej, a właściwie jej braku według PiS, mówiła natomiast posłanka Małgorzata Gosiewska.
- Polska polityka zagraniczna ogranicza się do unijnej - przekonywała. - Mimo naszego zaangażowania w rewolucję ukraińską, nie potrafimy wykorzystać jej dla nas, dla naszych przedsiębiorstw.

O potrzebie wybudowania Muzeum Żołnierzy Wyklętych i elektrowni w Ostrołęce mówił z kolei Wojciech Jasiński, minister skarbu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego i kandydat do europarlamentu. Postulował też obniżanie podatków jako bodźca do rozwoju przedsiębiorstw. Jako pozytywny przykład podał Ostrołękę, gdzie od lat podatki dla transportowców nie ulegają zmianie i są utrzymywane na niskim poziomie.
- Dziś Polska jest w o wiele gorszym stanie niż 7 lat temu - twierdził, podpierając się liczbami związanymi z emigracją i bezrobociem. - Nie możemy być krajem zwijającym się.

Głos zabrał też kandydat do europarlamentu z Ostrołęki, Grzegorz Płocha, wiceprezydent naszego miasta. W swoim wystąpieniu skupił się na kwestiach socjalnych, którymi zresztą zajmuje się na co dzień w ratuszu.
- Rodzina tradycyjna, chrześcijańska powinna normalnie funkcjonować w naszym kraju i przynosić pożytek, być z trójką i więcej dzieci - tłumaczył. - Mamy ogromny problem z bezrobociem wśród młodych ludzi do 25. roku życia.

Grzegorz Płocha proponował więc udzielanie kredytów preferencyjnych na mieszkania czynszowe, a także wsparcie firm, które zdecydowałyby się zatrudnić młode osoby.

Stanisław Karczewski: Polska służba zdrowia to eksperyment na narodzie polskim

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki