Linia 400kV Ostrołęka - Olsztyn Mątki z nowym przebiegiem

Dodano: 17 stycznia 2014, 13:40 Autor:

Dzisiaj w starostwie powiatowym spotkali się urzędnicy, zainteresowani przebiegiem i budową linii elektroenergetycznej 2 razy po 400 kV Ostrołęka – Olsztyn Mątki. Obejrzeli ostateczną, obowiązującą na dziś wersję przebiegu
Może się skończą protesty mieszkańców - mówił Stanisłąw Subda, wójt gminy Lelis. Tam linia jest najdłuższa

Może się skończą protesty mieszkańców - mówił Stanisłąw Subda, wójt gminy Lelis. Tam linia jest najdłuższa (fot. A. Wołosz)

Ocenili ją dobrze – najlepiej wójt Krzysztof Szewczyk, któremu z gminy Olszewo-Borki „zabrano” linię całkowicie.
Wg najnowszej wersji linia biegnie następująco: przez Ostrołękę i gminę Rzekuń po kilkaset metrów, w terenie niezabudowanym, przez gminę Lelis: 18 metrów, przez obręby: Łęg Przedmiejski, Białobiel, Gnaty, Siemnocha, Łodziska (tylko przez las), Szwendrowy Most, Olszewka, Obierwia; następnie przez gminę Kadzidło, obręby: Chudek, Gleba, Kierzek: potem gminę Baranowo, obręby: Kopaczyska i Zawady (niemal wzdłuż starej linii) i gm. Czarnia, obręby: Bandysie, Długie, Surowe, Cupel. Punkty styku domostw z okolicą, ale nadal w dopuszczalnej przepisami polskimi odległości od pasa technologicznego, występują w: Gnatach 1 dom, w Zawadach 1 dom, Długich 2 domy, w koloniach Wiatrołowo i Zagrodzie 3 domy i w Surowych 1 dom. Jak powiedział prezentujący przebieg Krzysztof Tyszko, z Aldesa Nowa Energia, szczególnie dużo pracy wymagało zaprojektowanie przebiegu w gminie Lelis: to bardzo długi odcinek, gmina jest dość gęsto zabudowana a mieszkańcy głośno protestowali i nie przyjmowali kolejnych wersji.

Czytaj więcej o:
  • Białobiel
  • lelis protest
  • linia 400 kV Ostrołęka - Olsztyn Mątki
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Gdzie najlepiej bawiliście się w Sylwestra 2014?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 74.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.