Wypadek wiceburmistrza Wyszkowa na "zakopiance". Obrażenia zagrażały życiu

Dodano: 9 stycznia 2014, 12:15

W środę po południu na "zakopiance" Adam Warpas (42 lata), wiceburmistrz Wyszkowa, uległ bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu. Przebywa w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Krakowie. Dziś odprawiona zostanie msza św. w intencji jego powrotu do zdrowia.
Do wypadku doszło na zakopiance

Do wypadku doszło na zakopiance (fot. KPP Myślenice)

Adam Warpas wybrał się 8 stycznia w podróż do Zakopanego, na spotkanie Rady Nadzorczej Poczty Polskiej, której jest członkiem. Około godz. 17:30 w miejscowości Krzeczów, na drodze krajowej nr 7 tzw. zakopiance, na jej jednojezdniowym, dwukierunkowym odcinku, miał groźny wypadek.

Jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń, jadący do Zakopanego citroenem xara picasso Adam Warpas z nieustalonych dotychczas przyczyn, podjeżdżając pod wzniesienie, na łuku drogi w prawo, zjechał nagle na przeciwny pas ruchu. Zderzył się czołowo z jadącym w kierunku Myślenic ciężarowym MANEM z naczepą (cysterna do przewozu paliw). Kierowca tira był trzeźwy, nie odniósł bez obrażeń. Natomiast w wypadku bardzo ucierpiał Adam Warpas. Po zderzeniu z tirem citroen przemieścił się bowiem na lewą stronę drogi, gdzie dachował.

- Prowadzący citroena mężczyzna doznał podczas wypadku bardzo poważnych, zagrażających życiu obrażeń ciała. Został przetransportowany najpierw do szpitala w Myślenicach, a później do Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie - informuje Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach.

Miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci KPP Myślenice z różnych ogniw, strażacy zawodowi i ochotnicy. Po wypadku - dla potrzeb postępowania - oględzin pojazdów dokonał biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Zespół Dochodzeniowo-Śledczy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.

W czwartek, 9 stycznia, o godz. 18.00 w kościele św. Wojciecha zostanie odprawiona msza św. w intencji Adama Warpasa i jego szybkiego powrotu do zdrowia.

Więcej informacji z Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego znajdziesz tutajWyszków

Wypadek wiceburmistrza Wyszkowa na "zakopiance". Obrażenia zagrażały życiu

(fot. KP PSP Myślenice)

Wypadek wiceburmistrza Wyszkowa na "zakopiance". Obrażenia zagrażały życiu
Czytaj więcej o:
  • Adam Warpas
  • Adam Warpas wypadek
  • Poczta Polska
  • wypadek Krzeczów
  • wypadek zakopianka
  • zakopianka
  • zastępca burmistrza Wyszków
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Do której ze służb publicznych masz największe zaufanie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 14.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.