PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY OPERON 2013 (HARMONOGRAM)

Dodano: 24 października 2013, 17:54

Gimnazjalisto, przeczytaj kiedy czeka Cię próbny egzamin gimnazjalny 2013 z wydawnictwem pedagogicznym Operon 2013. Tylko u nas znajdziesz jego harmonogram. A już po sprawdzianie: pytania i odpowiedzi

Egzamin (TEST) gimnazjalny 2013. Część humanistyczna – JĘZYK POLSKI – PYTANIA, ODPOWIEDZI , PRZECIEKI

Wielkimi krokami zbliża się egzamin gimnazjalny 2013/2014. Wydawnictwo pedagogiczne Operon pomoże Ci się do niego właściwie przygotować. Od sześciu lat organizuje próbny egzamin gimnazjalny 2013. Przystępuje do niego ponad połowa gimnazjalistów. Nad przygotowaniem arkuszów egzaminacyjnych i płyt CD, które są później dostarczane do szkół, czuwają doświadczeni egzaminatorzy z wydawnictwa Operon.

Z ostatnim dniem października Operon zakończy przyjmowanie zgłoszeń od szkół do uczestnictwa w programie. Do tych, które zdecydują się na próbny egzamin gimnazjalny 2013 z wydawnictwem Operon, arkusze zawierająca pytania i nagrania z języków obcych trafią do szkół 6 bądź 9 grudnia.

Próbny egzamin gimnazjalny 2013 – część humanistyczna – Kiedy będzie? Co będzie? (harmonogram)

A oto harmonogram testu. Gimnazjaliści napiszą próbny egzamin gimnazjalny 2013 z części humanistycznej 10 grudnia. Od godz. 9 będą szukać odpowiedzi na zadane w teście pytania m.in. z języka polskiego bądź historii. Sprawdzian trwać będzie 150 minut.

Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013 CKE. Test humanistyczny ( język polski, historia, WOS) Pytania, odpowiedzi

W ubiegłym roku wyniki gimnazjalistów z części humanistycznej nie powaliły na kolana. Z języka polskiego uzyskali 52,7 proc. Z historii i WOS-u także się nie popisali. Ich wynik to zdobytych 54,7 proc. wszystkich punktów. Pocieszeniem może być fakt, że na próbie generalnej, czyli na właściwym egzaminie gimnazjalnym, wypadli o około 10 proc. punktów lepiej.

Próbny egzamin gimnazjalny z części matematyczno-przyrodniczej – Kiedy będzie? Co będzie? (harmonogram)

Więcej trudności mogą im sprawić pytania z części matematyczno-przyrodniczej. Próbować znaleźć na nie odpowiedzi będą 11 grudnia o godz. 9. Na rozwiązanie wszystkich zadań uczniowie klas trzecich gimnazjów będą mieli, tak jak w przypadku części humanistycznej, również 150 minut.

Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013 CKE cz. matematyczno-przyrodnicza (biologia, chemia, geografia, fizyka, matematyka). Pytania, odpowiedzi

Rok temu starsze koleżanki i starsi koledzy tegorocznych gimnazjalistów z części matematyczno-przyrodniczej wypadli w egzaminie Operonu gorzej niż z przedmiotów humanistycznych. Matematykę zdali na 49 proc., część przyrodniczą na 46,3 proc. Najwidoczniej algebra i geografia nie były ich zbyt mocną stroną. Podszkolili się jednak i egzamin gimnazjalny 2013 z części matematyczno-przyrodniczej zdali na około 59 proc.

Próbny egzamin gimnazjalny Operon 2013 (część językowa)

Dzień później, czyli 12 grudnia, o godz. 9 przed gimnazjalistami stać będzie następujące zadanie: próbny egzamin gimnazjalny 2013 wydawnictwa Operon z języków obcych (język angielski, język niemiecki). Na test z poziomu podstawowego dostaną 60 minut, drugie tyle będą mieli na rozwiązanie poziomu rozszerzonego.

Egzamin (TEST) gimnazjalny 2013.JĘZYK ANGIELSKI, JĘZYK NIEMIECKI (poziom podstawowy i rozszerzony)- PYTANIA, ODPOWIEDZI, PRZECIEKI

Z językami obcymi gimnazjaliści podczas próbnego egzaminu Operonu zmierzyli się po raz pierwszy rok temu. Z poziomu podstawowego mogli być zadowoleni: zdobyli średnio ponad 60 proc. Mniej satysfakcji mieli z uzyskanych wyników z zakresu rozszerzonego. Ich dorobek to zaledwie około 35 proc. wszystkich punktów możliwych do zdobycia.

Próbny egzamin gimnazjalny z wydawnictwem Operon – pytania, odpowiedzi

Na początku lutego 2014 roku szkoły otrzymają od wydawnictwa pedagogicznego Operon raporty z informacją o tym, jak ich uczniowie zdali próbny egzamin gimnazjalny 2013. Co ciekawe, będzie on jedyną okazją dla nich do sprawdzenia się przed właściwym testem, ponieważ w tym roku Centralna Komisja Egzaminacyjna nie organizuje próbnego sprawdzianu dla gimnazjalistów.

Egzamin (TEST) gimnazjalny 2013. Część humanistyczna – JĘZYK POLSKI, HISTORIA, WOS - ODPOWIEDZI

Czytaj więcej o:
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.