Nasi ringowcy zdobyli jedenaście medali Mistrzostw Polski. Zobacz zdjęcia

Redakcja
Trzy zawodniczki z gminy Lelis wystąpiły w reprezentacji Polski.
Bardzo udany występ w Mistrzostwach Polski w Ringo zanotowali reprezentanci Kurpiowskiego Towarzystwa Ringo Jantar. Zawodnicy z gminy Lelis zdobyli aż jedenaście medali.

Mistrzostwa Polski w Ringo

Mistrzostwa odbyły się w dniach 6-7 lipca w Bartoszycach na stadionie MOSiR w kategoriach indywidualnych i dr. W mistrzostwach obok czołowych zawodników z Polski startowali reprezentanci Białorusi i Niemiec.

Złoto w kategoriach indywidualnych wywalczyli: żaczka Oliwia Orzechowska, młodziczka Izabela Pędzich, kadet Patryk Brzeski. W kategoriach drużynowych: Patryk Brzeskii Konrad Surgiewicz (dwójki chłopców do lat 16).

Srebro w kategoriach indywidualnych zdobyli: żaczka Amelia Gromek, młodzik Dawid Siernicki, juniorka Anna Grala (juniorka). W kategoriach drużynowych: Bartek Bloch i Wiktor Puławski (dwójki chłopców do lat 16).

Brązowe medale w kategoriach indywidualnych wywalczyły: żaczka Anna Nalewajk, młodziczka Iwona Traczewska, kadet Konrad Surgiewicz.

W ostatnim dniu mistrzostw rozegrano VI Challenge Cup w ringo i w ringtenisa. Startowały w nim trzy reprezentacje: Białorusi, Niemiec i gospodarze Polska.

Trzy zawodniczki KTR "Jantar" Anna Grala, Karolina Siernicka i Marlena Orzołek znalazły się w ekipie biało-czerwonych. Zdecydowanym faworytem drużynowych rozgrywek była nasza reprezentacja.

- Niestety w pierwszym meczu z drużyną Niemiec zabrakło koncentracji i profesjonalnego podejścia, co zakończyło się przegraną naszej drużyny 7:9 - mówi trener naszych zawodniczek Sylwia Smilgin-Kamińska. - Polska ekipa robiła wszystko, aby zrehabilitować w drugim meczu z Białorusią, który wygrała bardzo wysoko 11:5, ale remis w meczu Niemiec z Białorusią 8:8, pozbawił nas szans na wygraną.

Zwyciężyła drużyna Niemiec przed Polską, a na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja Białorusi.