Wyniki matury 2013 w ostrołęckich szkołach

Dodano: 3 lipca 2013, 11:44

Matura 2013 w ostrołęckich szkołach poszła bardzo dobrze. Szczególnie zadowoleni ze swoich wyników są uczniowie liceów.

W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 do matury przystąpiło 184 uczniów, z czego zdanym egzaminem może się pochwalić 117 osób. Egzamin poprawkowy w sierpniu przysługuje 41 osobom.


Egzamin dojrzałości w Zespole Szkół nr 2 napisało 120 tegorocznych absolwentów. Pozytywny wynik uzyskało 80 uczniów, czyli 66,7 proc. Do sierpniowego egzaminu podejdzie 24 proc. uczniów.


Łącznie w Zespole Szkół nr 3 egzamin maturalny pisało 134 uczniów. W technikum egzamin dojrzałości napisało 85 osób, z czego wynik pozytywny uzyskały 63 osoby, co daje średnią 74,12 proc. W Liceum profilowanym natomiast do egzaminu przystąpiło 49 osób, z czego świadectwo dojrzałości otrzymało 29 osób. Daje to średnią – 74,12 proc. W sierpniu do egzaminu poprawkowego przystąpią 34 osoby.


W Zespole Szkół nr 4 do matury przystąpiło 171 osób. Średnia zdawalność wyniosła 61,4 proc. Egzamin zdało 105 uczniów. Najgorzej maturzystom poszła matematyka, 40 osób w sierpniu będzie mogło napisać egzamin poprawkowy, drugi termin przysługuje także siedmiu osobom, które będą zdawać egzamin z języka angielskiego oraz jednej, która po raz drugi napisze test z języka polskiego.

Maturę najlepiej w ZSZ nr 4 napisali uczniowie technikum ekonomicznego, tuż za nimi uplasowali się maturzyści z techikum gastronomicznego i hotelarskiego.


Bardzo dobrymi wynikami mogą pochwalić się ostrołęckie licea.

W I Liceum Ogólnokształcącym do matury przystąpiło 259 uczniów i wszyscy zdali.

II Liceum Ogólnokształcące także może się pochwalić doskonałym wynikiem. Egzaminu nie zdała tylko jedna osoba. Najlepiej wypadł na egzaminie język angielski na poziomie podstawowym, 25 osób uzyskało komplet punktów. Z matematyki 100 proc. uzyskały 24 osoby.

W III LO egzamin zdawało 217 uczniów. Dwie osoby nie uzyskały progu 30 proc. i przystąpią w sierpniu do egzaminu poprawkowego.


- Jesteśmy zadowoleni z wyników – mówi Ewa Oleksiak, wicedyrektor. – Kilku osobom udało się uzyskać maksymalna liczbę punktów z matematyki, języka angielskiego i z języka polskiego.

Czytaj więcej o:
  • matura 2013
  • Matura 2013 wyniki Ostrołęka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Kolejny etap budowy galerii Bursztynowej

  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy w Ostrołęce potrzebny jest nowy skatepark?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 20.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.