Egzamin (TEST) gimnazjalny 2013. Część humanistyczna – JĘZYK POLSKI – PYTANIA, ODPOWIEDZI , PRZECIEKI

Dodano: 22 kwietnia 2013, 12:44

Gimnazjaliści już jutro napiszą egzamin (TEST) gimnazjalny 2013. Część humanistyczna – JĘZYK POLSKI – PYTANIA, ODPOWIEDZI , PRZECIEKI

Gimnazjaliści już jutro napiszą egzamin (TEST) gimnazjalny 2013. Część humanistyczna – JĘZYK POLSKI – PYTANIA, ODPOWIEDZI , PRZECIEKI (fot. sxc.hu)

Już jutro odbędzie się egzamin gimnazjalny z części humanistycznej. Najpierw gimnazjaliści napiszą test z JĘZYKA POSLKIEGO.

Egzamin (TEST) gimnazjalny 2013. Część humanistyczna (HISTORIA, WOS) – PYTANIA, ODPOWIEDZI , PRZECIEKI

Już po raz drugi odbędzie się egzamin gimnazjalny w nowej formule. Zagadnienia poruszane na egzaminie reguluje podstawa programowa. Wskazuje ona jaką wiedzę oraz umiejętności powinni posiadać uczniowie gimnazjum. W teście z języka polskiego, podobnie jak w przypadku pozostały arkuszów, przeważają zadania zamknięte. Uczniowie piszący test z języka polskiego mają także za zadanie napisać dłuższą i krótszą formę wypowiedzi. Najczęściej mają za zadanie napisać rozprawkę oraz list, dedykację, życzenia itp.

Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013 CKE. Test humanistyczny ( język polski, historia, WOS) Pytania, odpowiedzi


Egzamin gimnazjalny wymaga od uczniów nie tylko pamięciowego opanowania materiału, gimnazjaliści muszą wykazać się umiejętnościami, takimi jak np. Kojarzenie faktów oraz dostrzeganie związków przyczynowo-skutkowych.


Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części pisemnych. Część humanistyczna i matematyczno-przyrodnicza trwają po 250 minut. Część z języka obcego trwa 60 minut na każdym poziomie.

Terminy egzaminów gimnazjalnych w 2013 roku

Część humanistyczna – 23 kwietnia 2013 roku (wtorek)
Godz. 9.00 – HISTORIA, WOS
Godz. 11.00 – JĘZYK POLSKI

Dodatkowy termin egzaminu gimnazjalnego – 3 czerwca 2013 roku (poniedziałek)
Godz. 9.00 – HISTORIA, WOS
Godz. 11.00 – JĘZYK POLSKI


Część matematyczno-przyrodnicza – 24 kwietnia 2013r. (środa)

Godz. 9.00 – przedmioty przyrodnicze – GEOGRAFIA, CHEMIA, FIZYKA BIOLOGIA
GODZ. 11.00 – MATEMATYKA

Dodatkowy termin egzaminu gimnazjalnego 2013 – 4 czerwca (czwartek)

Godz. 9.00 – przedmioty przyrodnicze – GEOGRAFIA, CHEMIA, FIZYKA BIOLOGIA
GODZ. 11.00 – MATEMATYKA

Języki obce nowożytne: język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski - 25 kwietnia 2013 r. (czwartek)

GODZ. 9.00 - POZIOM PODSTAWOWY
GODZ. 11.00 – POZIOM ROZSZERZONY (w przypadku języka niemieckiego uczniowie piszą tylko poziom podstawowy)

Dodatkowy termin egzaminu gimnazjalnego z języków obcych – 5 czerwca 2013 rok.

Egzamin gimnazjalny 2012. Część humanistyczna: język polski, historia, WOS. Pytania, arkusze, odpowiedzi

Co sprawdza egzamin gimnazjalny 2013 z zakresu języka polskiego?

Egzamin gimnazjalny 2013 z języka polskiego ma na celu sprawdzenie mocnych i słabych stron ucznia, pokazanie, jakie umiejętności oraz jaki zakres wiedzy przyswoił podczas nauki w gimnazjum. To także ma być dla niego wskazówka, jaką obrać dalszą ścieżkę kształcenia.

W ubiegłym roku egzamin gimnazjalny z części humanistyczne z zakresu języka polskiego składał się z 22 pytań, w tym 20 zadań zamkniętych i dwóch otwartych. Co roku w teście z języka polskiego podstawę stanowią różne teksty kultury, do wyboru są teksty literackie, popularnonaukowe, publicystyczne, reprodukcje obrazów oraz zdjęcia i grafiki.

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 2012 (OPERON). HISTORIA, WOS. PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest jednym z warunków ukończenia gimnazjum. Jednak egzaminu nie można nie zdać, ponieważ nie określa się minimalnego wyniku, jaki uczeń powinien uzyskać.

W ubiegłym roku zmieniła się forma przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego. Przypomnijmy, że wcześniej gimnazjaliści zdawali tylko trzy egzaminy: z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i z języka obcego. Od ubiegłego roku muszą napisać aż sześć testów. Każdy z egzaminów został podzielony na dwie części. I tak w części humanistycznej uczniowie najpierw piszą egzamin z historii i WOS-u, a następnie z języka polskiego. W części matematyczno – przyrodniczej czeka na nich egzamin z biologii, geografii, chemii, fizyki, a potem z matematyki. Test z języka obcego został podzielony na dwie części – poziom podstawowy i poziom rozszerzony.

Według kontroli przeprowadzonej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną rozszerzona formuła egzaminu gimnazjalnego się sprawdziła i uczniowie poradzili sobie z nią doskonale.


Egzamin gimnazjalny 2012. Pytania odpowiedzi

Egzamin gimnazjalny 2013 – co będzie? Przecieki

Przed każdym egzaminem sprytni gimnazjaliści szukają arkuszów, pytań i przecieków w Internecie. Niestety jest to mało prawdopodobne. Arkusze egzaminacyjne są tworzone w ścisłej tajemnicy. Małe jest prawdopodobieństwo, że w Internecie znajdą się przecieki. Za to tuż po egzaminie na stronach internetowych zostaną opublikowane odpowiedzi zarówno z części humanistycznej (języka polskiego, historii i wosu), jak również z części matematyczno-przyrodniczej (matematyki, biologii, geografii, fizyki, chemii). Każdy uczeń będzie mógł sprawdzić odpowiedzi, zanim otrzyma wyniki egzaminu.

Egzamin gimnazjalny 2010 pytania odpowiedzi arkusze

Kiedy podawane są wyniki z egzaminu gimnazjalnego w zakresie języka polskiego?

Każdy uczeń przystępujący do egzaminu gimnazjalnego 2013 , otrzyma wyniki z sześciu zakresów: języka polskiego, historii i wosu, matematyki, przedmiotów przyrodniczych (geografii, fizyki, biologii i chemii)oraz z języka obcego. Gimnazjaliści otrzymują dwa wyniki – jeden procentowy a jeden wentylowy.

Czytaj więcej o:
  • :egzamin
  • 2013
  • Egzamin gimnazjalny 2013 część humanisty
  • egzamin gimnazjalny 2013 język polski
  • egzamin gimnazjalny 2013 odpowiedzi pyta
  • egzamin gimnazjalny 2013 polski co będzi
  • gimnazjalny
  • odpowiedzi
  • polski
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy słyszałeś o precederze wyłudzania pieniędzy przez "Ginmedico" w Wyszkowie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 58.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.