Wikary z Wąsewa już tam nie pracuje

Dodano: 23 marca 2013, 16:00

Kilka tygodni temu opisaliśmy szokujące przypadki tajemniczych ataków histerii wąsewskich gimnazjalistek. Łączyło je to, że należały do prowadzonego przez wikarego tamtejszej parafii Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

– Ja dalej nie wiem, co się tak naprawdę stało. Jest już jakby trochę lepiej, córka chodzi do szkoły, ale dalej nie zaśnie przy zgaszonym świetle. A ostatnio, podczas rekolekcji, znowu coś widziała w kościele – opowiada nam matka jednej z dziewczyn uczestniczących w spotkaniach prowadzonych przez księdza Tomasza.

Przypomnijmy tamte dramatyczne historie. Zaczęła o nich mówić cała gmina, kiedy jednego dnia (w piątek, 22 lutego) przed wąsewskim gimnazjum zjawiły się cztery karetki pogotowia! Przyjechały do dziewczyn, które podczas lekcji dostały dziwnych ataków histerii, połączonych z drgawkami. W poniedziałek w szkole miał miejsce kolejny taki przypadek.
Wypadki te od razu połączono z osobą księdza Tomasza – wikarego i katechety w gimnazjum. Nie przypadkiem – ataków dostawały tylko dziewczyny uczestniczące w spotkaniach KSM. Okazało się także, że spotkania te miały, delikatnie mówiąc, dość niezwykły przebieg. Jak opowiadali nam rodzice dziewcząt, ksiądz Tomasz często opowiadał na nich dziewczynom o szatanie, który miał dręczyć samego wikarego i opętać jedną z dziewczyn. Miał im także opowiadać o egzorcyzmach.
Ksiądz Tomasz musiał mieć duży wpływ na psychikę gimnazjalistek, ponieważ wiele z nich, po tych wypadkach, przestało chodzić do szkoły, dziewczyny były przestraszone.
Od początku dyrekcja szkoły współpracowała w – jak to ujmowała – wyjaśnianiu nietypowych zachowań, z kurią diecezjalną. Wiadomo, że jedna z dziewczyn jeździła do Łomży, do egzorcysty.

Czy ten stwierdził rzeczywiście ingerencje sił nieczystych – nie wiadomo. Kuria nie odpowiedziała nam na prośbę o komentarz w tej sprawie. Nie udzieliła nam także odpowiedzi dlaczego i w jakiej formie, ksiądz Tomasz został odwołany z parafii w Wąsewie.
Faktem jest, że już go tam nie ma. Do posługi kapłańskiej, a także na lekcje katechezy, dojeżdża wikary z jednej z sąsiednich parafii.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym wydaniu TO

Czytaj więcej o:
  • wikary Wąsewo
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy kiedykolwiek dałeś komuś łapówkę?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 27.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.