Już jutro eliminacje powiatowe do "Warszawskiej Syrenki”

Dodano: 21 marca 2013, 12:46

Najlepsi recytatorzy pojadą na finał do Warszawy
Na zdjęciu Kornelia Polkowska

Na zdjęciu Kornelia Polkowska (fot. MU)

Przeczytaj więcej
Na zdjęciu Kacper Kaczmarczyk

Na zdjęciu Kacper Kaczmarczyk (fot. MU)

Dobiegły końca eliminacje gminne, a wczoraj odbyły się eliminacje miejskie do 36. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka”. Najlepsi recytatorzy zmierzą się jutro, na eliminacjach powiatowych o godz. 10.00 w zielonej sali Miejskiego Domu Kultury.

W eliminacjach miejskich wzięło udział szesnaścioro uczestników, a byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-III i IV-VI szkół podstawowych oraz kl. I-III szkół gimnazjalnych.

Dzieci z najmłodszej kategorii wiekowej musiały przygotować jeden utwór, a starsi uczestnicy – dwa i zaprezentować je przed jurorami. Jury w składzie: Hanna Sasinowska, Urszula Równa i Sandra Popiołek oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy za udział i upominki, a ośmioro z nich zaproszono jutro do MDK. Tam, zmierzą się z innymi uczestnikami w eliminacjach powiatowych. Osoby, które zaprezentują się jutro w MDK to: Kornelia Polkowska i Wiktor Kukwa (kat. 0-III), Kacper Kaczmarczyk, Amelia Bartkiewicz i Kathrin Sotrel (kat. IV-VI) oraz Aleksandra Gajewska, Magdalena Kośnik i Joanna Bauer (kat. I-III gimnazjum).

Konkurs "Warszawska Syrenka” promuje kulturę języka, przyczynia się do rozwoju czytelnictwa i popularyzacji literatury. Co roku, do eliminacji przystępuje kilkanaście tysięcy młodych recytatorów z województwa mazowieckiego. Finał "Warszawskiej Syrenki” odbędzie się w dniach 13, 14 kwietnia w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

Recytuje Aleksandra Gajewska

Recytuje Aleksandra Gajewska (fot. MU)

Czytaj więcej o:
  • konkurs Warszawska Syrenka
  • MDK Ostrów Maz.
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Małkinia Górna: Ten budynek nie jest wizytówką gminy

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy kiedykolwiek dałeś komuś łapówkę?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 27.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Media Regionalne

Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2014.