Burmistrz przed sądem! Odrzucił możliwość ugody

Dodano: 28 stycznia 2013, 8:00

Sprawa toczy się przed sądem w Ostrołęce

W piątek 28 września ub. roku, tuż przed szesnastą, burmistrz Władysław Krzyżanowski wręczył Annie Łępickiej, dyrektorce Miejskiego Zakładu Obsługi Jednostek Oświatowych wypowiedzenie umowy o pracę. Zwolnił ją z obowiązku świadczenia pracy, a więc z dnia na dzień dostała zakaz przychodzenia do pracy.

Zobacz także: Kolejna zmiana w ratuszu. Burmistrz Ostrowi odwołał dyrektorkę MZOJO

Od 1 stycznia, kiedy skończył się okres wypowiedzenia, Anna. Łępicka jest bezrobotna. Wkrótce po otrzymaniu wypowiedzenia złożyła dwa pozwy do sądu pracy. W jednym zarzuciła burmistrzowi mobbing, a w drugim, że wypowiedzenie umowy o pracę jest pozorne i nie spełnia wymogów prawnych. Faktycznym powodem zwolnienia – zdaniem byłej dyrektorki – był brak porozumienia z pracodawcą. Powódka domaga się zadośćuczynienia za mobbing oraz przywrócenia do pracy.

Na pierwszą rozprawę, która odbyła się przed sądem pracy w Ostrołęce, przyjechał osobiście burmistrz Władysław Krzyżanowski, choć nie miał takiego obowiązku. Sąd na początku zaproponował ugodę, ale burmistrz nie zgodził się na to.

Anna Łępicka była skłonna na ugodę w sprawie mobbingu. Zaproponowała, aby burmistrz przeprosił ją publicznie za wypowiedziane publicznie (czyli na sesji rady miasta 25 września ub. roku) sformułowania obraźliwe dla niej i kierowanej przez nią firmy (W. Krzyżanowski nazwał MZOJO "patologiczną niepotrzebną hybrydą”, powiedział też, że dyrektorka z główną księgową "kręcą na boku” – pisaliśmy o tym na naszych łamach.).

Burmistrz nie wykluczył, że mógł mówić krytycznie o MZOJO, który rok wcześniej chciał zlikwidować (radni nie zgodzili się na to), ale – jak powiedział - nigdy nikogo nie obraża publicznie i nie użył stwierdzenia "kręcenie na boku”.

Powódka wyczerpująco uzasadniła swój pozew.

Burmistrz odnosząc się do wypowiedzi A. Łępickiej powiedział, że "jest w nich wiele nieścisłości, przeinaczeń i niedomówień”.

Rozprawa została odroczona bezterminowo. Na kolejnej będą przesłuchani świadkowie wskazani przez powódkę.

Więcej przeczytasz o tym w najbliższym papierowym wydaniu TO.

Czytaj więcej o:
  • Ostrów Mazowiecka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy segregujesz śmieci?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 32.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.