Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013 z CKE. Język polski – pytania, odpowiedzi

Dodano: 9 listopada 2012, 13:40

Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013 z języka polskiego , organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, odbędzie się 13 listopada.

Od ubiegłego roku egzamin gimnazjalny na koniec trzeciej klasy ma nową formułę. Wcześniej gimnazjaliści zdawali trzy egzaminy: z przedmiotów humanistycznych, z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i z języka obcego. Sporo się zmieniło, ubiegłoroczni uczniowie gimnazjów zamiast trzech testów zdawali pięć. Na pierwszy ogień poszedł test z historii i WOS –u, a następnie z języka polskiego. Drugiego dnia gimnazjaliści pisali test z przedmiotów przyrodniczych: geografii, biologii, chemii, fizyki oraz matematyki. Trzeciego dnia przygotowano ostatni test z wybranego języka obcego (tj. język angielski, niemiecki, francuski) na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Egzamin gimnazjalny 2012. Część humanistyczna: język polski, historia, WOS. Pytania, arkusze, odpowiedzi


Już 13 listopada rozpocznie się maraton egzaminacyjny, uczniowie gimnazjów w całej Polsce napiszą próbny egzamin gimnazjalny przygotowany przez CKE.

We wtorek o godz. 9.00 rozpocznie się egzamin z historii i WOS-u, potrwa on 60 minut. Później uczniowie mają 45-minutową przerwę i wracają na salę egzaminacyjną żeby napisać próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013 z języka polskiego.


Egzamin gimnazjalny 2012. Część humanistyczna – język polski, historia , WOS. Pytania odpowiedzi
Następnego dnia, 14 listopada ponownie przystąpią do próbnego egzaminu gimnazjalnego. O godz. 9.00 napiszą test z przedmiotów przyrodniczych: geografii, fizyki, chemii, biologii. Po godzinie wyjdą na 45-minutową przerwę, a następnie otrzymają test z matematyki.


Maraton próbnych egzaminów gimnazjalnych zakończy się w czwartek egzaminem z wybranego języka obcego. W latach ubiegłych gimnazjaliści najczęściej wybierali język angielski i język niemiecki. Ten próbny test również rozpocznie się o godz. 9.00. Wtedy też uczniowie napiszą egzamin próbny z części podstawowej, o godz. 11.00 – gimnazjaliści napiszą test na poziomie rozszerzonym.


Egzamin gimnazjalny 2012. Część matematyczno-przyrodnicza (matematyka, biologia, geografia, fizyka, chemia). Pytania, odpowiedzi

Oceny prac dokonają nauczyciele macierzystej szkoły na podstawie szczegółowych kluczy odpowiedzi oraz schematów oceniania.


Egzamin gimnazjalny 2012. Język angielski, język niemiecki. Pytania odpowiedzi


Egzamin gimnazjalny 2013 Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła na 23, 24 i 25 kwietnia. Zanim jednak uczniowie napiszą ten egzamin będą musieli zmierzyć się z jeszcze jednym próbnym egzaminem organizowanym przez wydawnictwo Operon. Próbny egzamin gimnazjalny 2012 /2013 odbędzie się 12, 13 i 14 grudnia.

Czytaj więcej o:
  • Centralna Komisja Egzaminacyjna
  • CKE
  • próbny egzamin gimanzjalny 2012 /2013 CK
  • próbny egzamin gimnazjalny 2012 / 2013
  • Próbny egzamin gimnazjalny 2012 / 2013 j
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.