Najlepsi recytatorzy powiatu wybrani

Dodano: 21 marca 2012, 9:00 Autor:

Paulina Skurzewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, Paulina Puścian z Zespołu Szkół w Starym Bosewie i Mariusz Śniadała z Gimnazjum w Długosiodle zostali zwycięzcami etapu powiatowego 35. edycji Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka”.
Najlepsi recytatorzy powiatu wybrani

(fot. E. Przygoda)

Będą reprezentowali powiat na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 14 i 15 kwietnia w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Eliminacje powiatowe miały miejsce w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie. Poprowadziła je Marta Gołębiewska.

W tym etapie wystartowało dwudziestu dwóch uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Reprezentowali gminę: Długosiodło, Rząśnik, Somianka i Wyszków. W skład jury weszli: instruktor teatralny Renata Zmaczyńska – Zadrożna, nauczycielka z ZS nr 3 w Wyszkowie Lidia Błachnio, Renata Powichrowska i dyrektor WOK "Hutnik” Mariusz Kowalski.

W kategorii klas 0-III pierwsze miejsce przypadło Paulinie Skurzewskiej z SP nr 1 w Wyszkowie. Na drugiej pozycji znalazła się Sandra Sitek z ZS w Woli Mystkowskiej, a na trzeciej Jakub Kaniowski z SP w Długosiodle.

Wśród uczniów z klas IV-VI najlepsza okazała się Paulina Puścian z ZS w Starym Bosewie. Drugie miejsca zajął Oskar Góralewski z SP nr 3 w Wyszkowie, a trzecie Paulina Szewczyk z SP nr 2 w Wyszkowie.

Mariusz Śniadała z Gimnazjum w Długosiodle był bezkonkurencyjny w trzeciej kategorii. Michał Gąsiewski z tej samej szkoły znalazł się na drugiej pozycji, zaś Karolina Kluczek z ZS w Woli Mystkowskiej na trzeciej.

Czytaj więcej o:
  • biblioteka
  • konkurs
  • recytacja
  • Syrenka
  • wiersz
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.