Jesteś tu: Strona główna TO to24 Artykuł

Nie płacisz abonamentu? Spodziewaj się wezwania do zapłaty

Dodano: 14 marca 2012, 10:42

Przecież to się w głowie nie mieści! 1200 złotych! – oburza się nasz Czytelnik, który dostał wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu radiowo-telewizyjnego.
Mężczyzna nie płacił przez kilka ostatnich lat.

– Myślałem, że nie trzeba – tłumaczy. – Płaciłem za telewizję satelitarną. Myślałem, że to wystarczy. Teraz nie jestem w stanie od razu uregulować należności. Może jest możliwość rozłożenia tej opłaty na raty? I zastanawiam się, czemu przypomnienie dotarło dopiero teraz?


Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pod koniec ubiegłego roku postanowiła przypomnieć dłużnikom o ich zaległościach. Podpisała umowę z Pocztą Polską, która wysyła wezwania do zapłaty należności. Dane osób, które nie uiszczają opłat we wskazanym terminie, mają być przekazane do Krajowego Rejestru Długów.

O problemie naszego Czytelnika rozmawialiśmy z Katarzyną Twardowską. To rzecznik prasowy KRRiTV. Pytaliśmy, czy mężczyzna może liczyć na rozłożenie długu na raty.
– Konieczne jest skierowanie pisma (w wersji papierowek) do KRRiTV i jest to jedyny wymagany dokument, aby ubiegać się o rozłożenie zaległej opłaty na raty. Wskazane i pomocne jest zawarcie w tym piśmie numeru identyfikacyjnego abonenta – poinformowała.
Nie zapewniła, że podanie rozpatrzone zostanie pozytywnie, ale skoro jest szansa, warto (a nawet należy) z niej skorzystać.

Masz telewizor (radio)? Płać!
W 2012 r. za korzystanie z radia i telewizora trzeba zapłacić 18,50 zł miesięcznie, a za używanie tylko radia – 5,50 zł za miesiąc. Kara za używanie niezarejestrowanego odbiornika to trzydziestokrotność opłaty miesięcznej – 555 zł w przypadku posiadania telewizora i 165 zł w przypadku posiadania wyłącznie radia.

Opłaty można obniżyć, płacąc za kilka miesięcy z góry. Przykładowo roczny abonament RTV to koszt 199,80 zł, czyli około 16,65 zł miesięcznie. Podobnie jest w przypadku radia – roczny abonament to 59,40 zł, czyli około 4,95 zł za miesiąc. Opłaty za rok wynoszą: 31,35 zł za radio oraz 105,45 za radio i telewizję. KRRiT przypomina, że opłaty są obowiązkowe za posiadanie odbiornika telewizyjnego/radiowego także wtedy, gdy korzystamy z płatnych ofert platform satelitarnych lub sieci kablowych.

Czytaj więcej o:
  • abonament
  • Czytelnik
  • dłużnicy
  • telewizja
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.