One będą reprezentować nas w Warszawie! Znamy zwycięzców eliminacji do konkursu "Warszawska Syrenka"

MU
W kategorii klas 0 – III szkoły podstawowej I miejsce zajęła Amelia Wierzejska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej M.Uścińska
To uczennice ze szkół w Ostrowi i Jelonkach
W kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej I miejsce zdobyła Martyna Drużyńska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej M.Uścińska

W kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej I miejsce zdobyła Martyna Drużyńska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej
(fot. M.Uścińska)

Konkurs recytatorski “Warszawska Syrenka" jest organizowany co roku, już od 35 lat, przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Pierwszym etapem konkursu były eliminacje przeprowadzone w gminach, a najlepsi spośród recytatorów zostali zaproszeni do eliminacji powiatowych, które odbyły się w piątek, 9 marca w sali Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi. Wzięło w nich udział 58 osób, a wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystego podsumowania w poniedziałek, 12 marca w sali kina "Ostrovia".

- Po raz pierwszy w historii tego konkursu finał powiatowych eliminacji w Ostrowi odbywa się tak uroczyście - mówiła koordynująca przebieg eliminacji miejskich i powiatowych, Hanna Sasinowska z MDK. - Jestem dumna ze wszystkich naszych recytatorów z miasta i powiatu. To zdolne dzieci.

Zanim ogłoszono wyniki eliminacji, przed uczestnikami konkursu wystąpili aktorzy z krakowskiego Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii Art-Re z legendą o Smoku Wawelskim. Po spektaklu, ogłoszono wyniki eliminacji miejskich (wcześniej uczestnicy wiedzieli jedynie, że przechodzą do eliminacji powiatowych, ale nie wiedzieli, jakie zajęli miejsca) i powiatowych.

Zdobywcy pierwszych miejsc eliminacji powiatowych wezmą udział w finale 35. Konkursu Recytatorskiego “Warszawska Syrenka", który odbędzie się 14 i 15 kwietnia w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. A oto wyniki: