Jonasz S. skazany na dożywocie. Zabił i poćwiartował kobietę

Dodano: 27 grudnia 2011, 7:00

23-letni wyszkowianin usłyszał wyrok.

Wyrok dożywotniego więzienia usłyszał Jonasz S., 23-letni wyszkowianin, sądzony za brutalne zabójstwo kobiety w 2009 roku w Warszawie. Jego proces toczył się od nowa. Przypomnijmy, że za pierwszym razem chłopak "dostał” 15 lat więzienia.

Drugi wyrok w swojej sprawie, nieporównanie surowszy od poprzedniego, Jonasz S. usłyszał w przeddzień wigilii świąt Bożego Narodzenia. Warszawski Sąd Okręgowy skazał go na dożywocie z możliwością ubiegania się o warunkowe zwolnienie po odsiedzeniu "za kratkami” 25 lat. Uzasadnienie wyroku, podobnie jak cały proces, było utajnione ze względu na brutalność zbrodni oraz fakt, że sprawa dotyczyła seksualnej sfery życia ofiary oraz oskarżonego.


Bestialski mord na prostytutce. Kobieta miała odcięte kończyny i powycinane organy wewnętrzne (wideo i zdjęcia)

Wydając wyrok dożywotniego więzienia dla 23-letniego dziś Jonasza S., sąd nie wziął pod uwagę jako okoliczności łagodzącej młodocianego wieku sprawcy - w chwili popełnienia zbrodni nie ukończył on 21 lat. Sąd uznał też, że zbrodnia została popełniona "w zamiarze bezpośrednim”. Wymiar kary jest zgodny z tym, o co wnioskowała zarówno prokuratura, jak i bliscy ofiary. Adwokat Jonasza S. zapowiedział apelację.


Potworny mord na prostytutce. Szczegóły zbrodni zbyt drastyczne dla opinii publicznej (wideo, zdjęcia)

Pierwszy proces w tej sprawie toczył się przed Sądem Okręgowym w Warszawie od marca do maja 2010 roku. Sąd zmienił wówczas kwalifikację czynu i tym samym uznał Jonasza S. za winnego nieudzielenia kobiecie pomocy po utracie przez nią przytomności, a następnie dokonania zabójstwa poprzez uduszenie. Jonaszowi wymierzono wtedy karę 15 lat więzienia z możliwością ubiegania się o przedterminowe zwolnienie po 10 latach.
Od wyroku odwołali się oskarżyciele – prokuratura oraz posiłkowi czyli bliscy ofiary. Warszawski Sąd Apelacyjny w listopadzie 2010 r. uchylił tamten wyrok i skierował sprawę do ponownego rozpoznania. Powodem uchylenia wyroku były "błędy w ustaleniach faktycznych” i wady w uzasadnieniu pierwszego wyroku.

Przypomnijmy, do zabójstwa doszło 15 lutego 2009 roku. Do wynajmowanego przez Jonasza S. mieszkania przy ul. Chłodnej w Warszawie taksówkarz przywiózł znajomą kobietę, która prawdopodobnie trudniła się prostytucją. Gdy o określonej godzinie nie zjawiła się w umówionym z taksówkarzem miejscu i nie odbierała od niego telefonu komórkowego przez następną godzinę, zaniepokojony mężczyzna powiadomił policję.

Udusił i poćwiartował prostytutkę! Zapadł wyrok w sprawie Jonasza S.

Policjanci próbowali wejść do mieszkania na pierwszym piętrze. Nikt im nie otwierał, ale z mieszkania dochodziły różne odgłosy. Wezwano więc straż pożarną z drabiną. Gdy w środku zobaczono mężczyznę, ten przez uchylone okno zapewniał, że nic się nie stało. Gdy policjanci upierali się przy rozmowie i wejściu do środka, chłopak otworzył drzwi, ale natychmiast rzucił się do ucieczki. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy czekających na zewnątrz. W łazience policjanci dokonali makabrycznego odkrycia. W wannie leżały poćwiartowane zwłoki kobiety. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci Barbary Z. było gwałtowne uduszenie. Jonasz S. udusił ją przy użyciu łańcucha. Następnie poćwiartował zwłoki. Przesłuchiwany w kilka godzin po dokonaniu zbrodni, Jonasz S. do wszystkiego się przyznał.

Czytaj więcej o:
  • morderstwo
  • wyrok
  • Wyszków
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Akademia sztukmistrzów w WOSiR zaprasza

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.