Nie tak wyobrażali sobie finisz rundy (zdjęcia, wideo)

Po 15. kolejce piłkarzom MKS widmo spadku do A klasy zajrzało w oczy. Wiosną będą musieli solidnie wziąć się do roboty, aby z twarzą wyjść z tej trudnej sytuacji. P. Nowak
Fatalnie zakończyli rundę jesienną siedleckiej ligi okręgowej piłkarze Małkińskiego Klubu Sportowego. W niedzielę, 6 listopada ulegli na własnym boisku Tygrysowi Huta Mińska aż 1:5 i zimową przerwę w rozgrywkach spędzą na ostatnim miejscu tabeli.
Siedlecka liga okregowa: MKS Malkinia - Tygrys Huta Minska

Siedlecka liga okręgowa: MKS Małkinia - Tygrys Huta Mińska

Pierwsza połowa nie obfitowała w zbyt wiele sytuacji bramkowych. Dużo było walki, natomiast dobrej składnej gry jak na lekarstwo. Gospodarze mieli jedną bardzo dobrą okazję na gola w 30. minucie, jednak wychodzący sam na sam z bramkarzem Rafał Siwek uderzył obok bramki.

Fatalna w skutkach okazała się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry pierwszej połowy. Po rzucie rożnym w zamieszaniu pod bramką Godlewskiego najprzytomniej zachował się w polu karnym zawodnik gości i strzałem pod poprzeczkę dał swojej drużynie prowadzenie. Gospodarze jeszcze nie otrząsnęli się po stracie bramki, a już przegrywali 0:2. Dobre prostopadłe podanie w uliczkę napastnik Tygrysa zamienił na gola i sprawił, że piłkarze MKS w szatni mieli o czym myśleć.

Ostre słowa trenera Sylwestra Sieroty poskutkowały nieco lepszą grą w pierwszych minutach drugiej połowy. Adam Najgrodzki uderzeniem z rzutu wolnego zdobył gola kontaktowego i wydawało się, że jest jeszcze szansa na odrobienie strat. Te nadzieje przyjezdni odebrali w przeciągu zaledwie 8 minut. W 72. minucie zaczęło się od straty w środku pola, z kryciem nie zdążyli obrońcy i goście nie mieli problemów z pokonaniem Godlewskiego. Chwilę później defensorzy po kolejnym błędzie ratowali się faulem i sędzia podyktował rzut karny, którego goście nie zmarnowali. Wynik na 1:5 ustalili na 10 minut przed końcowym gwizdkiem.

Gospodarze w ostatnich minutach jeszcze kilka razy uderzali na bramkę Tygrysa, ale były to strzały rozpaczy, które nic już nie zmieniły. Czerwono-zieloni zakończyli rundę jesienną z dwoma zwycięstwami i 4 remisami, które dały im 10 punktów. W toczącym się równolegle spotkaniu ostatni w tabeli Orzeł Łosice wygrał 2:1 z Zorzą Sterdyń i zepchnął tym samym MKS na pozycję czerwonej latarni rozgrywek.

MKS Małkinia - Tygrys Huta Mińska 1:5 (0:2)
Bramki: Najgrodzki Adam (63.) - 44., 45., 72., 75., 80.

MKS: Godlewski - Suszczyński, Giziński (60. Sokołowski), Gromek Ł., Skłodowski - Imiński (78. Maliszewski P.), Maliszewski C., Najgrodzki, Piech (46. Borowy) - Siwek (50. Przesmycki), Dębkowski