Policja przesłuchała gimnazjalistki z Baranowa, które dotkliwie pobiły koleżankę

Dodano: 31 października 2011, 17:10

Nastoletnie uczennice gimnazjum pobiły swoją koleżankę na szkolnym boisku w Baranowie. Dziewczyna aż straciła przytomność. O mały włos nie doszło do tragedii.

Poniedziałek, 24 października. Zespół Szkół Gminnych w Baranowie. Ok. godz. 13.40 czternastoletnia Karolina S. z Orła, w gm. Baranowo czeka przed szkołą na autobus. Jej rówieśnica Dominika P. namawia ją, by przeszły się na boisko szkolne. Idą spokojnie, ale emocje już w nich buzują. Muszą wyrównać rachunki. Dzień wcześniej pokłóciły się. Podobno doszło do rękoczynów. Następuje ostra wymiana zdań, a za raz po niej – ciosów. Biją się po twarzach. Nadjeżdża szkolny autobus Dominiki. Ta udaje się w jego kierunku. Musi wrócić do Ramion, do rodzinnej miejscowości. Jednak do domu nie jedzie. W tym czasie, „dzieło” Dominiki kontynuuje ich koleżanka, piętnastoletnia Wiktoria M. z Baranowa. Szarpią się. Karolina w końcu upada. Traci przytomność.

Cucili ją i ocieplali
Na szczęście, całą sytuację zauważają: kierowca autobusu i nauczycielka świetlicy, Małgorzata Sędrowska. Biegną w tamtym kierunku. Nauczycielka próbuje połączyć się z ośrodkiem zdrowia. Nie może. W końcu biegnie po lekarza. Ośrodek zdrowia znajduje się niedaleko. Kierowca w tym czasie dzwoni pod numer alarmowy 112. Zauważa, że z pobliskiego komisariatu wychodzą policjanci. Przyzywa ich skinieniem ręki. Mężczyźni sprawdzają dziewczynce tętno, oddech, układają w bezpiecznej pozycji, cucą, ocieplają. Na miejsce przybiega miejscowy lekarz – Grzegorz Polcyn. Udziela pomocy. Jest też wicedyrektorka, Wanda Symołon. Wokół dziewczynki zbiera się coraz więcej osób. Całej akcji przyglądają się Wiktoria i Dominika…
Za kilka minut przyjeżdża pogotowie. Dojeżdżają też powiadomieni przez policję dziadkowie Karoliny, bo rodziców chwilowo nie ma w domu. Dopiero w karetce dziewczyna całkowicie odzyskuje przytomność. W szpitalu przechodzi badanie tomografem komputerowym. Na szczęście nie wykazuje ono nic niepokojącego. Karolina wraca do domu.

Pobiły się przez miłostki
Kolejnego dnia wszystkie dziewczyny przyszły do szkoły jak zwykle.
– Rano dziewczęta serdecznie się przywitały – opowiada dyrektorka szkoły. – Widział to nauczyciel dyżurujący i woźna.

Wszystkie koleżanki musiały się gęsto tłumaczyć z tego, co wydarzyło się poprzedniego dnia. Trafiły na „dywanik” do dyrekcji. Była tam też Justyna L., świadek zdarzenia.
– Każda z dziewczyn musiała przedstawić swoją wersję zdarzeń. Wysłuchiwałam ich w obecności pani wicedyrektor i pedagog szkolnej – relacjonuje dyrektorka. – Dociekałyśmy pobudek tego zdarzenia. Okazało się, że powodem tych kłótni były ich miłostki. Dziewczyny wykazały dużą skruchę. Płakały. Przestraszyły się.

– Przesłuchano już nieletnie sprawczynie czynu karalnego – powiedział nam Sylwester Marczak, oficer prasowy ostrołęckiej policji.
O dalszych losach dziewczyn zadecyduje sąd dla nieletnich. Formalnie może im grozić nawet pobyt w poprawczaku.

Co na temat pobicia mówią same gimnazjalistki? O tym w aktualnym, papierowym wydaniu TO

Czytaj więcej o:
  • Baranowo
  • bójka
  • gimnazjalistki
  • pobicie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Drastyczne zdjęcia z wypadków. Kierowco obudź się!

  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Pracę, którego z ostrołęckich parlamentarzystów oceniasz najwyżej?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 136.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.