Była walka, ale punktów brak

Piłkarze z Małkini dawno już nie byli w tak trudnej sytuacji.
Piłkarze z Małkini dawno już nie byli w tak trudnej sytuacji. P. Nowak
Trwa seria spotkań bez zwycięstwa piłkarzy Małkińskiego Klubu Sportowego. W 9. kolejce siedleckiej ligi okręgowej drużyna Sylwestra Sieroty uległa wyżej notowanemu ŁKS Łochów 0:1.

To goście byli faworytem i udowodnili to w pierwszej połowie rozgrywanej w niedzielne popołudnie potyczki. W 21. minucie defensorzy gospodarzy dali się ograć i Hubert Sobotka nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Do końca pierwszej połowy to ŁKS posiadał inicjatywę i zasłużenie schodził na przerwę z prowadzeniem.

Druga odsłona okazała się lepsza w wykonaniu gospodarzy, a cały mecz bardziej wyrównany. Piłkarze MKS aktywniej atakowali na bramkę i kilka razy byli blisko wyrównania. Brakowało jednak nieco szczęścia w sytuacjach, kiedy piłka odbijała się od poprzeczki czy słupka. Ostatecznie nie udało się odrobić strat i choć kolejna porażka powodów do zadowolenia nie daje, to przynajmniej gra okazała się już nieco lepsza, niż w poprzednich meczach.

Za tydzień piłkarzy MKS czeka kolejny trudny pojedynek. Na wyjeździe zmierzą się z rezerwami Pogoni Siedlce. Punkty czerwono-zielonym z pewnością by się przydały, bowiem zbliżyli się do strefy spadkowej na niebezpiecznie bliską odległość.

MKS Małkinia - ŁKS Łochów 0:1 (0:1)
Bramka: Sobotka 21.

MKS: Godlewski - Tarcicki, Sokołowski, Gromek P., Suszczyński (80. Giziński) - Dębkowski (50. Piech), Padewski (68. Siwek), Najgrodzki, Borowy - Imiński, Rukat (75. Przesmycki)