Sześć bramek w pierwszym sparingu MKS (zdjęcia)

Przemysław Domalewski przez wakacje nie zatracił skuteczności i w pierwszym sparingu ustrzelił hat-tricka. P. Nowak
W ekstremalnych warunkach atmosferycznych rozegrano 20 lipca pierwszy w letnim okresie przygotowawczym sparing na stadionie piłkarskim w Małkini. Gospodarze zremisowali w nim z Orlętami Czyżew 3:3.
MKS Malkinia - KS Orleta Czyzew

MKS Małkinia - KS Orlęta Czyżew

Dla Sylwestra Sieroty był to pierwszy mecz w roli szkoleniowca seniorów MKS Małkinia. Jego piłkarze od początku starali się długo utrzymywać przy piłce i spokojnie konstruować akcje ofensywne. Już w 6. minucie mogło to przynieść powodzenie, ale w sytuacji sam na sam przestrzelił Grzegorz Kuropatwa. Beniaminek podlaskiej ligi okręgowej błyskawicznie odpowiedział uderzeniem w poprzeczkę. Mecz zapowiadał się ciekawie, ale grę zaczęły utrudniać po ok. 20 minutach ulewny deszcz i opady gradu. Sędzia zmuszony był przerwać na kilka minut mecz.

Niedługo po wznowieniu gry goście objęli prowadzenie. Piłkę dostał na prawej stronie wychowanek Orląt, a ostatnio piłkarz Jagielloni Białystok Michał Steć, zbiegł do środka i uderzeniem lewą nogą trafił do siatki. W kolejnych minutach obydwie drużyny skonstruowały jeszcze po kilka okazji bramkowych, ale to Orlęta prowadziły 2:0 po precyzyjnym uderzeniu z około 30 m.

W drugiej połowie Sylwester Sierota wymienił całą jedenastkę dając pograć młodzieży. Mimo lejącego z nieba deszczu przejawiali oni dużo ochoty do gry, a sprawy w swoje ręce wziął niezawodny snajper MKS Przemek Domalewski. 5 minut po zmianie stron zdobył gola kontaktowego, a po kwadransie doprowadził do wyrównania kierując do bramki piłkę dograną z prawego skrzydła.

Pechowa okazała się 72. minuta. Dośrodkowanie z prawej strony boiska próbowali przeciąć obrońcy MKS, ale piłka zamiast za linię końcową wtoczyła się tuż przy słupku do bramki. Jednak chwilę później było już 3:3, kiedy dośrodkowanie z lewej strony zamienił głową na gola Domalewski.

Obydwa zespoły miały jeszcze okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Gospodarze trafili jednak w doskonałej sytuacji w słupek, a goście niedługo później w poprzeczkę i spotkanie zakończyło się remisem.

MKS Małkinia - Orlęta Czyżew 3:3 (0:2)
Bramki: Domalewski Przemysław 50., 60., 75. - Steć Michał 27., Dryglas Przemysław 35., sam. 72.