OCT po pierwszym etapie Poland Bike Marathon

Zawodnicy Ostrołęka Cycling Team.
Zawodnicy Ostrołęka Cycling Team. Fot. J. Czaplicki
Kolejny występ mają za sobą rowerzyści Ostrołęka Cycling Team. Tym razem zaliczyli pierwszy, inauguracyjny etap cyklu Poland Bike Marathon w Sochaczewie.

Rywalizacja rozgrywała się na trzech dystansach: MAX (55 km), MINI (28,5 km) oraz FAN (7,5 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Sochaczewa).

Wśród 330 zawodników biorących udział w zawodach w Sochaczewie nie zabrakło rowerzystów z ostrołęckie grupy. Maria Kamińska zajęła drugie miejsce w swojej kategorii, a Wiesław Kamiński i Wiesław Podeszwa odpowiednio piąte i szóste miejsce.

Dyrektorem zawodów cyklu Poland Bike Marathon jest Grzegorz Wajs, kolarz zawodowy w latach 1997-2005. Reprezentował barwy Legii Warszawa, Mroza Borek Wlkp. i DHL Author. Na liście jego osiągnięć są m.in. Mistrzostwo Polski w parach, III miejsce w Wojskowych Mistrzostwach Świata w jeździe drużynowej, Puchar Ministra Obrony Narodowej, Puchar Polski oraz Złoty Pierścień Krakowa. Zwyciężył ponadto w Wyścigu Dookoła Argentyny, a w Wyścigu Dookoła Australii zajął drugie miejsce. W cyklu zawodów Poland Bike Marathon na 2011 rok zaplanowano zorganizowane 13 etapów.

Kolejny etap Poland Bike Marathon zaplanowano na 8 maja w Nowym Dworze Mazowieckim.