Małkiński KS gromi w Sterdyni

Paweł Nowak
W poprzednim sezonie Przemek Domalewski strzelił w Sterdyni gola na wagę trzech punktów. Tym razem jego trafienie rozpoczęło kanonadę strzelecką MKS. P. Nowak
Jak przewrotna potrafi być piłka nożna mieli okazję przekonać się kibice Małkińskiego Klubu Sportowego. Po dwóch domowych porażkach, odniesionych ponadto w kiepskim stylu, tym razem MKS rozgromił na wyjeździe Zorzę Sterdyń.

Piłkarze trenera Zbigniewa Suchodolskiego podeszli do meczu wyjątkowo zmotywowani. Chęć zmazania plamy, szczególnie za ostatni występ przeciwko Tygrysowi Huta Mińska, podziałała bardzo skutecznie. MKS był wyraźnie lepszą drużyną i od początku dominował na boisku. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Wynik już po kilkunastu minutach gry otworzył Przemek Domalewski, a jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Arek Imiński. Po zmianie stron było jeszcze lepiej. Przyjezdni strzelili kolejne dwie bramki i już zupełnie odebrali gospodarzom ochotę do gry. W końcówce dzieła zniszczenia dopełnił Emil Padewski, który dwukrotnie umieścił piłkę w siatce Zorzy.

Dzięki temu zwycięstwu MKS wyprzedził w tabeli Zorzę i z dorobkiem 22 punktów zajmuje 9. miejsce.

Zorza Sterdyń - MKS Małkinia 0:6 (0:2)
Bramki: Domalewski Przemysław, Imiński Arkadiusz x 2, Jakubik Paweł, Padewski Emil x 2