W Orle zainaugurowano wczoraj Zimowy Maraton Na Raty

Paweł Nowak
Najszybsi biegacze pierwszego etapu ZiMNaRa.
Najszybsi biegacze pierwszego etapu ZiMNaRa. Fot. Archiwum organizatora
Biegacze Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego zdominowali pierwszy etap Zimowego Maratonu Na Raty, który 9 stycznia odbył się w Orle. Zwycięzcą został reprezentant tego właśnie klubu Rafał Jaworowski.

(fot. Fot. Archiwum organizatora)

Zainaugurowany wczoraj ZiMNaR odbywa się w Polsce już po raz dziesiąty, w Orle zaś po raz trzeci. Na trasie pierwszego etapu, na dystansie 6 km biegało w niedzielne przedpołudnie 20 osób. W większości byli to podopieczni Andrzeja Wardaszki z klubu UOLKA.

- Warunki na trasie, jak zwykle, były ekstremalne - mówi organizator biegu Arkadiusz Rosiński. - Zawodnicy musieli zmierzyć się z rozmakającym, bardzo śliskim i głębokim śniegiem. Uczestnicy byli jednak wytrwali. Wszyscy ukończyli bieg, a kilka osób zostało wyróżnionych upominkami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka.

Wśród nich byli zwycięzcy biegu: Rafał Jaworowski i Zuzanna Wańczyk oraz najmłodsza uczestniczka Ola Bek i najstarszy biegacz Jerzy Stępczyński.

Już za tydzień kolejny etap zimowego maratonu. Dla tych, którzy chcą pokonać dystans 42 km 125 m nie jest jeszcze za późno. Udział w kolejnych sześciu odcinkach oraz dodatkowo w etapie ekstra da pełną długość maratonu. Dla zainteresowanych zamieszczamy jeszcze raz regulamin biegu .