Szczęśliwe zwycięstwo Małkińskiego KS w Miastkowie (tabela i wyniki SLO)

Paweł Nowak
Adam Najgrodzki na kilka minut przed zakończeniem spotkania zmusił golkipera Wilgi do kapitulacji. Fot. P. Nowak
Ważne zwycięstwo w spotkaniu "za 6 punktów" odnieśli w 13. kolejce piłkarze Małkińskiego Klubu Sportowego. Zdobywając zwycięskiego gola w końcówce meczu pokonali na wyjeździe Wilgę Miastków 2:1.

Gospodarze jedynie na początku spotkania zdołali stawić czoło podopiecznym Zbigniewa Suchodolskiego i już w 2. minucie mogli objąć prowadzenie. Sędzia podyktował bowiem rzut karny, ale skuteczną interwencją popisał się kapitan Radosław Przesmycki. Z biegiem czasu goście przejęli inicjatywę i stworzyli 3 doskonałe sytuacje na strzelenie gola, ale nie zdołali znaleźć sposobu na pokonanie golkipera Wilgi. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 38. minucie, kiedy gospodarze objęli prowadzenie.

W przerwie szkoleniowiec "czerwono-zielonych" nie mając nic do stracenia dokonał roszad w składzie, m. in. Kamil Małkiński został przesunięty do ofensywy. Właśnie ten zawodnik przeprowadził w 70. minucie z Arkiem Imińskim akcję, która przyniosła wyrównanie. Małkiński KS w drugiej połowie posiadał już zdecydowaną przewagę, ale na zwycięskiego gola przyszło czekać aż do 86. minuty. Mocno podkręconą piłkę dośrodkowywał z rzutu rożnego Adam Najgrodzki. Błąd popełnił bramkarz miejscowych, który wbił sobie piłkę w bramkę i tym samym podarował gościom 3 punkty. Zwycięstwo, choć odniesione nieco szczęśliwie, to w pełni zasłużone.

Wilga Miastków - MKS Małkinia 1:2 (1:0)
Bramki dla MKS: Arkadiusz Imiński (70'), Adam Najgrodzki (86')

Skład MKS: Przesmycki Radosław, Gromek Łukasz, Jakubik Paweł, Małkiński Kamil, Gromek Paweł, Suszczyński Kamil, Najgrodzki Adam, Domalewski Przemysław, Padewski Emil, Imiński Arkadiusz, Siwek Rafał (70' Piech Piotr)

Wyniki pozostałych spotkań 13. kolejki:
Zryw Sobolew - LKS Ostrówek 3:1, Sęp Żelechów - Podlasie Sokołów Podlaski 0:2, ŁKS Łochów - Mazovia Mińsk Mazowiecki 3:3, Victoria Kałuszyn - Hutnik Huta Czechy 8:1, Tygrys Huta Mińska - Tęcza Stanisławów 2:1, Zorza Sterdyń - Korona Olszyc 0:0, Czarni Węgrów - Wektra Dziewule 2:0