Jesteś tu: Strona główna Aktualnosci Artykuł

Niesamowite zdjęcia. Znane Polki odsłoniły piersi

Dodano: 16 października 2010, 7:35 Autor:

Niesamowite zdjęcia. Znane Polki odsłoniły piersi

(fot. Fot. nto)

Aż 44 kobiety wzięły udział w sesji.

- Pokazujemy piękno, aby je chronić przed rakiem - mówią. Wczoraj album ze zdjęciami biustów 44 aktorek, artystek, dziennikarek i sportsmenek zaprezentowano w Opolu.
Wśród tych 44 kobiet, każdej pięknej na swój sposób, są również i takie, które zmierzyły się z rakiem piersi. Jedne bardziej odważnie, inne dyskretniej odsłaniają swoje piersi. Ich fotografie można było wczoraj zobaczyć w opolskiej "Fabryce Inspiracji", w drukarni Opolgraf.

- Siła perswazji ze sceny i do tego znanych osób jest bardzo silna - podkreśliła prowadząca wczorajsze spotkanie w Opolgrafie dr Barbara Radecka, onkolog z Opolskiego Centrum Onkologii. Dodała, że kobiety trzeba przekonywać i zachęcać do badań profilaktycznych, bo to jest najprostsza droga do wczesnego wykrywania raka piersi.

- I tak jest lepiej niż wtedy, kiedy zaczynałam swoją pracę - podkreśliła dr Radecka. - Ponad dwadzieścia lat temu trafiały do mnie kobiety z guzami wielkości mandarynki, wtedy nikt nie słyszał o samokontroli czy badaniach mammograficznych. W pokoleniu naszych córek będzie jeszcze lepiej, teraz otwarcie mówi się o problemie i profilaktyce.

Prowadzący z nią spotkanie Tomasz Grzyb, psycholog społeczny, mówił o wielu mitach, które ciągle pokutują. Na przykład, że rak to kara. Albo że rak nie boi się noża.
- Cieszę się, że na spotkanie przyszło tak wielu panów, że są zainteresowani zdrowiem swoich kobiet - dodała żartobliwie dr Radecka.

- Jako fotograf mogę powiedzieć, że wszystkie piersi są absolutnie pięknie, a to powód, żeby o nie dbać - przekonywał wczoraj Rafał Olejniczak, autor albumu-książki "Pier(w)si w Polsce". Dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na walkę z rakiem.

Źródło: Znane Polki odsłoniły swoje dekolty

Czytaj więcej o:
  • aktorka
  • album
  • rak piersi
  • sesja
  • zdjęcie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.