Jesteś tu: Strona główna Aktualnosci Artykuł

Plaż dla nudystów jest pełno. Zobacz, gdzie opalają się golasy!

Dodano: 12 sierpnia 2010, 13:49 Autor:

Unikalna mapa.

Rok temu przygotowując się do wyprawy - boso przez plaże, zrobiłem spis wszystkich plaż naturystów na naszym polskim wybrzeżu. Po co? A no po to, aby w drodze przez nasze bałtyckie plaże nic mnie nie zaskoczyło, a raczej żebym wiedział gdzie mogę spodziewać się "golasów".

Najlepszym źródłem informacji jest jednak Internet. Szperając na różnych stronach i forach dogrzebałem się wielu lokalizacji takich właśnie plaż. Z pewnością są to nie wszystkie, ale na pewno jakaś ich większość. Zadałem sobie jeszcze tę trudność, że skrupulatnie oznaczyłem je na mojej mapie podróży, do której link zamieszczam na dole.

Chętnych do nagiego opalania nie brakuje. Idziesz plażą, a tu na przeciwko idzie "goła pupa", ma szczęście ten co widzi nagiego piechura od tyłu, gorzej i wstydliwiej robi się, gdy ów naturysta idzie przodem. Pierwszego szoku doznałem na granicy z niemcami - Świnoujście - Ahlbeck, szukając granicy z niemcami na plaży, nieopacznie przeszedłem już na stronę niemiecką. Coś mi zaczęło nie pasować- golasy wyrastali jak grzyby po deszczu...tu, tam i tam...z lądu o z morza. Myślę sobie - coś tu jest nie tak. Szybko zdałem sobie sprawę, gdzie zaszedłem.

W drodze mijałem plaże z nudystami i powiem tak: można się przyzwyczaić, jeśli tylko Tobie nie będą kazali się rozbierać - takich jednak przypadków nie miałem. Nudystami najczęściej okazywali się Niemcy lub zagraniczni turyści, którzy bez skrępowania obnażali swoje ciała w kierunku rozpalonego słońca.

Gdy znajdziesz się na takiej plaży w ubraniu pamiętaj stare dobre powiedzenie - Niech się wstydzi ten co widzi - każdy opalający się nago tak właśnie myśli o tekstylnych:-)

A oto spis plaż naturystów, które udało mi się wyszukać na wielu różnych serwisach.
Zaczynamy od zachodu na wschód...


Plaża naturystów Wisełka
ok. 200 m. za bazą rybacką należy skręcić w kierunku morza,w pobliżu latarni morskiej.

Plaża naturystów Pogorzelica-Mrzeżyno
Odcinek dziewiczej plaży o długości ok. 10 km, od Pogorzelicy do Mrzeżyna, na całej długości brak jakiejkolwiekmiejscowości.Znajdują się tylko tereny po byłej jednostce wojskowej. Wzdłużwydm znajduje się siatka. Idąc od Pogorzelicy na odcinku 1 km są jeszczetekstylni, dalej już raj dla naturystów.

Plaża naturystów Dźwirzyno-Grzybowo
Plaża położona pomiędzy miejscowościami Grzybowo i Dźwirzyno. Do plaży można dotrzeć od strony Grzybowa, 500 m za tablica końcowąmiejscowości po lewej stronie znajduje się płatny parking. Po dojściu do morzatrzeba iść w lewo kilkaset metrów.

Plaża naturystów Sianożęty
Po wyjściu na plażę idziemy w kierunku Kołobrzegu.

Plaża naturystów Ustronie Morskie
Trzeba minąć Jednostkę Wojskową, następnie ścieżką wkrzakach iść w kierunku morza, dochodząc do plaży.

Plaża naturystów Unieście
Jest to jedna z najstarszych polskich plaż. Trzeba dojść dokanału, za którym zaczyna się naga plaża.

Plaża naturystów Darłówko
Niedaleko jeziora Kopań. Plaża w kierunku wschodnim.

Plaża naturystów Ustka
Po obu stronach Ustki, lecz w sporej odległości od plaży"tekstylnej". Nie można mówić o plaży naturystycznej, gdyż w dużejodległości od miejscowości są to mało uczęszczane plaże, na których można sięnago opalać.

Plaża naturystów Rowy
Rzeka Łupawy dzieli miejscowość na dwie nierówne części:zdecydowanie większa jest część zachodnia. Plaża naturystów znajduje się wewschodniej części Rowów.

Plaża naturystów Rąbka
Ok. 1,5 km na zachód od Rąbki rozpoczyna się plażanaturystyczna. Naturyści nie lubiący tłoku mogą odejść 6-9 km na zachód.

Plaża naturystów Łeba zachodnia
Do plaży idzie się na lewo, w kierunku zachodnim od Łeby ok.1,5-2 km. Plaża ta łączy się bezpośrednio z nagą plażą w Rąbce (przez co wzasadzie możemy mówić o jednej i tej samej plaży).

Plaża naturystów Lubiatowo
Plaża znajduje się na wschód od Łeby. Ok. 30 km plażą i ok.9 km. również plażą od latarni morskiej "STILO".Miejsca jest b.dużo.Na plaży jest drobny piasek i uwaga!- krystalicznie czysta woda. Na plaży jest bardzo czysto.

Plaża naturystów Białogóra
Idąc plażą w kierunku wschodnim od Białogóry, w kierunku domiejscowości Dębki, dochodzi się do plaży dla naturystów.

Plaża naturystów Dębki
Znajduje się tu najpiękniejsza plaża na polskim wybrzeżu.Plaża zaczyna się ok. 500 m. od ujścia rzeki Piaśnicy do morza. Naturyści majądo dyspozycji odcinek plaży ok. 7-9 km ciągnący się w kierunku zachodnim aż domiejscowości Białogóra.

Plaża naturystów Lisi Jar
Bardzo mała, kamienista plaża.

Plaża naturystów Chłapowo
Szeroka, piaszczysta plaża. Ciągnie się ona na przestrzeniok. 1-2 km pomiędzy Chłapowem a Rozewiem.Dojść do plaży można z Chłapowa przezprzepiękny wąwóz Rudnik. Dochodząc do plaży należy skręcić w lewo, na zachód.Plaża rozpoczyna się ok. 500 - 800 m od wyjścia z wąwozu.

Plaża naturystów Cetniewo
Bardzo mała plaża.

Plaża naturystów Chałupy
Jest to jedna z najstarszych plaż dla naturystów w Polsce.Jej początki datuje się na rok 1960.Plaża znajduje się w jednakowej odległościod Kuźnicy Helskiej i Chałup. Rozciąga się na długości ok. 3-4 km.

Plaża naturystów Jastarnia
Naturystyczne plażowanie 50-100 m. od wejścia na plażę wstronę Kuźnicy. Bardzo szeroka o pięknym piasku plaża i niczym nie zakłóconyspokój. Pełna tolerancja.

Plaża naturystów Jurata
Plaża ok. 3 km na wschód (w stronę Helu) od ostatniegozejścia na plażę.

Plaża naturystów Mrzezino
Piękna, dzika plaża o długości ok. 2 km, niezbyt szeroka,ale za to jest trochę łąk i pięknych widoków. Znajduje się ok 3,5 km na zachódod Rewy.

Plaża naturystów Rewa
Plaża dla naturystów znajduje się po prawej stronie wkierunku miejscowości Mechelinek. Niestety jest to plaża bardzo opustoszała.Może jeszcze zdobędzie uznanie wśród naturystów bo jest to wioska bardzo"spokojna" i bardzo pięknie położona (Cypel Rewski).

Plaża naturystów Jelitkowo
Plaża znajduje się około 2 km od Sopotu, za campingiem wstronę wschodnią.

Plaża naturystów Gdańsk Górki Zachodnie
Piękna, szeroka, piaszczysta plaża (80 - 100 m szerokości ,300 m długości) osłonięta od strony lasu wałem z wydmy.

Plaża naturystów Jantar
Plaża zlokalizowana jest około 1,5 kilometra (na zachód wkierunku Mikoszewa) od wejścia na plażę w Jantarze.

Plaża naturystów Skowronki
Miejscowość położona tuż przed Przebrnem (obecnie częśćKrynicy Morskiej). Wg. mapy Mierzeja Wiślana plaża naturystyczna położona jestniedaleko na wschód od głównego wejścia na plażę tekstylną.

Plaża naturystów Piaski
Plaża naturystyczna znajduje się ok. 2 km na zachód od plażystrzeżonej.Źródło: MM2miasto Plaże nudystów – gdzie szukać?

Źródło: Echo Dnia Plaże nudystów? Miejsc gdzie opalają się golasy jest pełno! Trzeba tylko wiedzieć jak ich szukać

Czytaj więcej o:
  • golas
  • morze
  • nudysta
  • plaża
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.