Deptuły czy Jana Pawła II? Radni wybiorą patrona nowego deptaku

Dodano: 16 czerwca 2010, 10:36 Autor:

Miasto i parafia św. Idziego kończą wspólną inwestycję na nadbużańskiej skarpie i w jej otoczeniu. Tymczasem trwa dyskusja nad wyborem patrona dla nowego deptaku. Czy zostanie nim Kazimierz Deptuła, czy Jan Paweł II?

W tej inwestycji każdy partner ma swój niemały udział. Parafia zbudowała piękne schody na skarpie, które zostaną jeszcze obłożone kamieniem. Natomiast miasto zagospodarowało teren u podnóża skarpy oraz przebudowało nawierzchnię ul. Kościelnej, dzięki czemu powstał reprezentacyjny deptak łączący tę ulicę z ul. Strumykową. 26 czerwca inwestycja ma być w pełni ukończona i partnerzy będą świętować wspólny sukces podczas plenerowej imprezy na deptaku.

Zaraz po ukończeniu inwestycji burmistrz chce zainstalować na tym terenie monitoring. Prowadził już rozmowy z Telekomunikacją Polską na temat możliwości skorzystania z jej światłowodów.
- Chcemy do końca czerwca objąć ten teren monitoringiem. Rozmowy z TP S.A. są na dobrej drodze – zapewnia Grzegorz Nowosielski.

Tymczasem trwają dyskusje nad wyborem patrona dla nowego deptaku. Pierwsza była propozycja wyboru imienia Kazimierza Deptuły, która od dawna figuruje w miejskim „banku nazw”. Ale ostatnio pojawiła się kontrpropozycja, zgłoszona przez radnego Mieczysława Karpińskiego, który chętnie nadałby placowi imię Jana Pawła II. Ostateczna decyzję podejmą radni miejscy.

Czytaj więcej o:
  • deptak
  • inwestycja
  • monitoring
  • Wyszków
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.