Jesteś tu: Strona główna Poszukiwani Artykuł

Poszukiwani przez policję. Listy gończe: Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Maków Mazowiecki, Przasnysz, Wyszków. Trzy galerie zdjęć – ponad 100 fotografii

Dodano: 7 grudnia 2009, 6:00 Autor:

Mordercy, bandyci, gwałciciele, oszuści, złodzieje, ojcowie, którzy zapomnieli o utrzymywaniu swoich dzieci – nie staną przed sądem, nie naprawią wyrządzonych krzywd i nie odpowiedzą za swoje winy. Chyba, że pomożemy policji ich znaleźć.

Ponad 100 osób z naszego regionu poszukiwanych jest listami gończymi. Najwięcej, ponad 80, to mieszkańcy Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Tylko w tym roku ostrołęcka policja ujęła ok. 40 osób poszukiwanych listami gończymi, w tym sześciu na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

– Obecnie poszukujemy 20 osób na podstawie ENA – powiedział nam Dariusz Wesołowski, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce. I dodał, że dzięki naszym Czytelnikom, którzy obejrzą zdjęcia poszukiwanych, wzrosną szanse na zatrzymanie wielu groźnych przestępców. Na to, by sprawiedliwości stało się zadość. Ale również na to, by nie doszło do nowych przestępstw. Bo wielu z poszukiwanych, przebywających na wolności, nadal wchodzi w konflikt z prawem.

Są tu podejrzani o całą paletę przestępstw kryminalnych. "Bohaterowie” głośnych, szeroko opisywanych przez nas spraw, ale również poszukiwani np. za niepłacenie alimentów.

Jedną z dłużej poszukiwanych jest 65-letnia Wiesława Knap z Ostrołęki, która razem z mężem uciekła z Polski w połowie lat 90., zostawiając długi i niespłacone kredyty. Knapowie byli właścicielami spółki "Jantar”, do której należał popularny sklep "Kurpianka” na osiedlu Dzieci Polskich. Małżeństwo najprawdopodobniej żyje w Stanach Zjednoczonych, jednak póki co nie wpadło w ręce policji.

W tym kraju przebywa prawdopodobnie również Zofia Irena Gronowska. 68-letnia kobieta wielokrotnie była bohaterką naszych publikacji. Prokuratura zarzuca jej, że w 2002 roku ukradła z nauczycielskiej kasy zapomogowo-pożyczkowej 250 tys. zł (na szkodę 300 osób). Gronowska pracowała w Zakładzie Obsługi Szkół i Przedszkoli przez wiele lat, zajmowała się księgowością kasy zapomogowo-pożyczkowej.

Wśród poszukiwanych znajduje się również sprawca tragedii, która wydarzyła się w sierpniu 2007 roku – 23-letni Paweł Wyszomirski. Podejrzany jest o to, że w nocy z 16 na 17 sierpnia 2007 roku w Ostrołęce, w okolicy dyskoteki Kiss, spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu Łukasza Lenkiewicza, w następstwie czego ten zmarł w szpitalu 20 sierpnia, nie odzyskując przytomności.

– Prosimy wszystkich, którzy mogą posiadać informacje o miejscu pobytu osób poszukiwanych, o kontakt z najbliższym posterunkiem policji lub z prokuraturą. Zapewiamy pełną anonimowość osobom, które zechcą nam pomóc – mówi Dariusz Wesołowski. – Chciałbym również zaznaczyć, że za ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wielostronicowy materiał na ten temat znajdziecie w najbliższym papierowym wydaniu Tygodnika Ostrołęckiego.

Czytaj więcej o:
 • list gończy
 • policja
 • poszukiwani
 • poszukiwani listem gończym
 • poszukiwani Maków Mazowiecki
 • poszukiwani Ostrołęka
 • poszukiwani Ostrów Mazowiecka
 • poszukiwani Przasnysz
 • poszukiwani przez policję
 • poszukiwani Wyszków
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
 • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.