Basen jest już czynny! Wczoraj kąpali się w nim pierwsi szczęśliwcy (zdjęcia)

Dodano: 11 września 2009, 8:38 Autor:

Basen jest już czynny! Wczoraj kąpali się w nim pierwsi szczęśliwcy (zdjęcia)

(fot. Fot. A. Mierzwiński)

Ostrołęka może na razie pozazdrościć basenu sąsiadom.
Basen jest już czynny! Wczoraj kąpali się w nim pierwsi szczęśliwcy (zdjęcia)

Zapowiadane otwarcie krytej pływalni w lipcu, a potem w sierpniu, wciąż się odwlekało, tworząc podatny grunt do plotek o rzekomych wadach i poważnych usterkach uniemożliwiających jej oddanie. Rzeczywistość okazała się (na szczęście) bardziej prozaiczna.

Procedury odbioru tak dużego i skomplikowanego technologicznie obiektu, musiały potrwać, ale w końcu w środę 9 września Urząd Miasta otrzymał od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego upragniony dokument – pozwolenie na użytkowanie i nic nie stało już na przeszkodzie aby od następnego dnia udostępnić pływalnię.

Pierwszy użytkownik pojawił się już o godz. 6.30. Spędził w wodzie godzinę i 12 minut, mając cały obiekt i trzech ratowników wyłącznie do swojej dyspozycji. Po nim nową pływalnię odwiedziło 36 gimnazjalistów z klas Ia i Ib z GP Nr 4, których po 1,5 godz. zmieniło tyle samo uczniów z klas IVa i IVb ze SP Nr 4.

Zgodnie z opracowanym wcześniej harmonogramem, pływalnia jest czynna codziennie od godziny 6.00 do 22.00, z tym, że od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 14.30 korzystają z niej uczniowie w grupach zorganizowanych. Jeśli jednak w niecce basenu jest mniej niż 42 osoby, mogą się kąpać również inni. Natomiast w niedziele i soboty pływalnia jest dostępna dla wszystkich przez cały dzień.

Oficjalne otwarcie nowych obiektów ma nastąpić w październiku.

Korzystający z pływalni powinni zabrać ze sobą: czepek, kostium (panowie obcisłe kąpielówki) oraz klapki i ręcznik. Można także wziąć szampon, aby po kąpieli umyć włosy (suszarki są na miejscu). Dzieci do lat 3 muszą mieć obowiązkowo pieluchomajtki. Na miejscu jest sklepik oferujący wszystkie te akcesoria.

Bilety dla osób indywidualnych są tańsze niż w ościennych miastach. W godz. 6.00 – 15.59 - bilet normalny: 6,50, ulgowy 5,00. W godz. 16.00 – 22.00 – bilet normalny: 9,50, ulgowy: 6,00. Bilety rodzinne (dwie osoby dorosłe + dziecko) są tańsze o 25 proc.

Z biletów ulgowych mogą skorzystać: dzieci, młodzież i studenci do 25 roku życia (legitymacja), emeryci, renciści oraz niepełnosprawni (legitymacja lub orzeczenie o niepełnosprawności). Oprócz biletów jednorazowych są także karnety w wys. 50, 100, 150 i 200 złotych oraz ważne przez 30 dni "złote karty” w cenie 150zł, z tym, że te ostatnie są wystawiane na konkretną osobę i nie mogą być odstępowane innym.

Tego samego dni oddano także do użytku dużą halę sportową z bogatym zapleczem. Oba obiekty wchodzą w skład: Centrum Za Stawem.

Basen jest już czynny! Wczoraj kąpali się w nim pierwsi szczęśliwcy (zdjęcia)
Basen jest już czynny! Wczoraj kąpali się w nim pierwsi szczęśliwcy (zdjęcia)
Czytaj więcej o:
  • basen
  • czynny
  • kąpiel
  • Ostrów Mazowiecka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.