Udogodnienia dla pacjentów. Wyniki badań możesz odebrać o każdej porze dnia.

Dodano: 4 września 2009, 0:01 Autor:

Teraz pacjent może wyniki swoich badań lekarskich odebrać o każdej porze dnia. Do większości lekarzy rodzinnych docierają one drogą elektroniczną, poprzez internet.
fot. A. Białobrzewska

fot. A. Białobrzewska

Pacjenci, którzy wykonują płatne badania w laboratorium Alab w nowym szpitalu od niedawna korzystają z automatu stojącego w korytarzu. Wystarczy do odpowiedniego miejsca przystawić kod kreskowy i po chwili maszyna wydrukuje nam wszystkie informacje.

- Teraz nasi pacjenci nie muszą stać w kolejce do okienka- powiedziała kierownik ostrołęckiego oddziału Alab, Elżbieta Dawid. Przed pobraniem materiału do badań otrzymują kartonik z naklejonym kodem kreskowym, dzięki któremu potem możemy odebrać wyniki z automatu. Żeby usprawnić drogę, jaką te wyniki przechodziły, wprowadziliśmy też niedawno możliwość przesyłania wyników bezpośrednio do lekarza zlecającego badanie, ale drogą elektroniczną.Osoby, które wykonują badania płatne wyniki odbierają same, w automacie. Natomiast te zlecone przez lekarza są już wysyłane elektronicznie.

Taką internetową drogę komunikacji w sprawie badań swoich podopiecznych wybrała większość lekarzy rodzinnych w naszym mieście. Metoda ta skraca czas i zwiększa możliwości dla pacjenta. Lekarz zna je więc bardzo szybko. Odebrać wyniki może też bez problemu lekarz specjalista w innym mieście.
- To bardzo dobry pomysł z automatem- stwierdził Jerzy Łapacz. Okienko czynne jest do godziny 14 a można je odebrać, kiedy nam pasuje. Ktoś kończy później pracę i wtedy przyjeżdża i je odbiera po godzinie 18.

Czytaj więcej o:
  • alab
  • badania
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Zabili Mi Żółwia zagrają w Ostrołęce. I nie tylko oni

  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 29-764-22-82

Napisz maila:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

to.com.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.to.com.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.