Angelika Wikieł sukcesem zakończyła 2014 rok

Tym razem Angelika Wikieł stanęła na najniższym stopniu podium.
Tym razem Angelika Wikieł stanęła na najniższym stopniu podium. Z. Wilczek
Udany występ zanotowała zawodniczka UŚKS Ostrołęka Angelika Wikieł w Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pływaczka z Ostrołęki bardzo udanie zaprezentowała się w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym, gdzie z wynikiem 2:27.45 ustanowiła nowy rekord życiowy. Wychowanka trenera Włodzimierza Janczewskiego po świetnym wyścigu stanęła na najniższym stopniu podium, zdobywając tym samym brązowy medal.

Złoto w zawodach wywalczyła Angnieszka Ostrowska (AZS PWSZ Racibórz) z wynikiem 2:26.25, a po srebro sięgnęła Paulina Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn) z rezultatem 2:26.40. 16-letnia Angelika Wikieł była najmłodszą zawodniczką w całej stawce i spisała się rewelacyjnie utrzymując świetne tempo podczas całego dystansu.

Angelika Wikieł w 2014 roku z sukcesami startowała w zawodach Grand Prix Polski Seniorów. Z Krakowa przywiozła srebro na 200 stylem klasycznym. Z Łodzi powróciła z srebrem na 200 m i brązem na 100 m.

Przypomnijmy, iż ostrołęczanka była blisko zdobycia medali również podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Olsztynie. W czerwcowej imprezie na 100 metrów klasycznym z czasem 1:12,08 zajęła czwarte miejsce. Na 200 metrów z czasem 2:34,99 zajęła piąte miejsce i wypełniła minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w Dortrechcie. Angelika była również czternasta na dystansie 50 metrów stylem klasycznym z czasem 34,19 s.